Tetlák Örs alpolgármester: Egy korábbi döntésünket kívánjuk megjeleníteni a Szociális Gondozó Központnak az alapító okiratában. A szeptemberi Közgyűlés döntött róla, hogy az utcai szociális munka szolgáltatást ki fogjuk vezetni. Elsősorban azért, mert azt más szervezet is ellátja a város területén és nem önkormányzati feladat, erről többszörösen meggyőződtünk. Azt szeretném igazából megerősíteni, hogy ebben a tekintetben sem fog senki a város területen ellátás nélkül maradni, az alapító okiratban viszont rendezni kell a helyzetet.

 

Dr. Csőzik László polgármester: Igen, ezt valóban mindig nézzük és nem esztelenül csináljuk, hanem meggyőződünk arról, hogy az ellátottak nem maradnak ellátás nélkül és lehetőség szerint javuljon a szolgáltatás minősége, terjedelme. Azt is elmondom, hogy Bereiné Petrik Mária és csapata készített egy költségcsökkentési, racionalizálási javaslatot, mert azért ez is egy olyan intézmény, aminek 1 milliárdos közel a költségvetésre és ahol lehet, ott nézzük meg, hogy hol tudunk takarékoskodni, úgyhogy fogunk még találkozni velük, illetve az általuk javasolt előterjesztés tárgyalása során minden bizonnyal lesz alkalmunk vitázni róla.

 

T. Mészáros András képviselő: Pontosan az utcai szolgálat kiszervezés okán tiltakozunk ez ellen. Az utcai szolgálat színvonala egyébként az elmúlt másfél esztendőben igen erőteljesen visszaesett, inkább javítani kellene és több lehetőséget adni azoknak, akik ott tudnak és ott akarnak dolgozni, nem pedig más helyre kiszervezni, úgyhogy emiatt nem fogjuk tudni ezt a módosítást elfogadni.

 

Bereiné Petrik Mária, a Szociális Gondozó Központ vezetője: Többször jeleztük már a fenntartónak, illetve szerintem a képviselők közül is mindenki tudja, hogy az utcai szociális munka, ami a hajléktalan ellátáshoz tartozik, az gyakorlatilag pályázati pénzből ment. Azt is tudni kell, hogy Érd területén két szervezet látta el ezt a feladatot, a Vöröskereszt és a mieink. Részletes tanulmányt készítettünk a képviselők kérésére, amiből azt állapítottuk meg, hogy az utcán élő embereknek gyakorlatilag a háromnegyedének először is van lakása, csak éppen nem akar bemenni. Azt is többször elmondtuk már, hogy mindenkinek joga van egyébként az utcán élni, evvel mi nem tudunk mit tenni, illetve szeretnék egy párhuzamra rávilágítani. A Szociális Gondozó Központ Család- és Gyermekjóléti Szolgálatának az egyik feladata az utcán élő embereknek a megsegítése, tehát konkrétan a Szociális Gondozó keretén belül. Két főre van a szerződésünk, az egyik a szociális szakember, illetve mellette van még egy segítő, aki egyébként a kocsit vezeti. Szeretnék mindenkit megnyugtatni, hogy már párhuzamosan végezzük a munkát, adjuk át folyamatosan a Vöröskereszt Megkereső Szolgálatának a feladatokat. Mi sem bizonyítja jobban, mint mikor Simó Károly képviselő úr telefonált a szakmai vezető, Gecse Simon Orsolyának, hogy három hajléktalan bulizott vagy ünnepelt és gyertyát gyújtott meg egy icipici tűz is volt, akkor gyakorlatilag két egység ment ki, a mi egységünk, ami egyébként még ellátja december 31-éig a feladatot, illetve már ott voltak a Vöröskereszt munkatársai is. Tehát szeretnék mindenkit megnyugtatni, hogy valójában azok az emberek, akik az utcán maradnak, azokat továbbra is a Család- és Gyermekjóléti Szolgálatnak a munkatársai ellátják, mert ez is a feladatok közé tartozik. Egyébként számszerűleg szeretném elmondani, hogy körülbelül négy-öt emberről beszélünk. A Hajléktalanszálló továbbra is nyitva áll természetesen, hiszen az megmarad nálunk. Még egy dologra szeretném felhívni a figyelmüket, mégpedig arra, hogy időnként megjelennek más településről érkező hajléktalanok. Nagyon jól tudjuk, hogy Érd előváros, nagyon gyorsan ide lehet érni és van amikor lejönnek ide, szétnéznek, utána pedig tovább utaznak. Tehát ilyen fajta jelenség is megfigyelhető. Azt gondolom, hogy az itt élő embereket 100 %-osan és biztonságosan el fogjuk továbbra is látni mi, az önkormányzata által fenntartott Szociális Gondozó Központ.

 

Dr. Csőzik László polgármester: Így már sokkal érthetőbb. Egyébként azt is elárulom, hogy a városvezetés a szociális referatúra segítségével működtet döntően minden hétfőn egy olyan konzultatív fórumot, ahol az összes érdekelt, aki a szociális problémák megoldásában szerepet tud vállalni, ott van: polgárőrség, rendőrség, egyházak képviselői, a Szociális Gondozó Központ munkatársai a tagintézmények részéről. Fórizs Gyula Zsolt baptista lelkész elévülhetetlen érdemeket szerzett abban, hogy ezt hogyan mozgatja és azon fáradozunk, hogy itt a nehéz időszakra felkészüljön a város, hiszen az önkormányzatnak van szerepe abban, hogy az itt élők hogyan birkóznak meg a rezsiválsággal, úgyhogy ezt folyamatosan nyomon követjük. Ha olyan döntést igényel bármilyen intézkedés, amely a Közgyűlésre tartozik, akkor természetesen azt behozzuk. A hajléktalan kérdés megoldása irtó nehéz, nagyon komplex, mondanom sem kell, hogy jogi akadálya van sok esetben, hiszen ahogy mondta intézményvezető asszony, hogyha egy hajléktalan megtagadja az együttműködést, nem kíván befáradni, visszautasítja az ellátást, akkor egyszerűen nem tudunk mit tenni, ugyanakkor a lakosság meg joggal várja el, hogy rendeződjön a helyzet. Na, most ilyen Szküllák és Kharübdiszok közt evezve próbálunk meg úrrá lenni a nehézségeken. Van, amikor átcsap kriminalitásba, akkor már fel tudni lépni a rendőrség és a polgárőrség, de nagyon sok esetben meg nem. Ugyanakkor meg zavaró. Mondok egy példát. A Béke tér 6-7. előtt állandóan ott ül négy hajléktalan. Egészen addig, amíg nem követnek el bűncselekményt, szabálysértést, kihágást, addig nincs jogalap arra, hogy felszólítsuk őket, hogy távozzanak. Az ellátást visszautasítják sokszor, tehát ilyenből rengeteg van. Volt előrelépés is - elárulom, meg lesz is. Azon se csodálkoznék, hogyha sok képviselő majd előállna ilyen konkrét esetekkel, ezekben tehát gyötrődünk, kínlódunk, próbáljuk őket megoldani, de nem egyszerű. Nem diktatúrában élünk meg emberek vagyunk, tehát úgy tekintünk rájuk természetesen, mint segítségre váró emberekre elsősorban.


Antunovits Antal képviselő: Megragadom az alkalmat és a Szociális Gondozó Központ igazgató asszonyának feltenném a kérdést, hogy van ez a hölgy, aki, amikor még járóképes volt, akkor vagy hol a rendőrségnél, hol a buszmegállóban volt.  Most tolókocsiba kényszerült a hölgy. Ezzel nekem az a problémám, hogy a templomnál végzi el a kicsi és nagy dolgait, vagy itt a lakótelepen és trágár szavakkal minősíti az ott lévő iskolásokat. Mit tudunk tenni? A másik, ami a legfontosabb, most már többször találkoztam vele, legalább háromszor az Alsó utca sötét részén, ahol nincsen kivilágítva az Alsó utca, ott a kerekesszékével leáll. Megvárjuk azt még, hogy valaki óhatatlanul ezt a hölgyet el fogja ütni és akkor majd fogják mondani, hogy figyelmetlen volt az autós? A hölgyön semmiféle olyan mellény nincs, amitől esetleg észre lehetne venni.

 

Dr. Csőzik László polgármester: Szerintem ez tökéletesen így van, ahogy leírtad a helyzetet. Ez az egyik legnehezebb eset. Ennél tovább ne menjünk talán, mert itt személyiségi jogok, adatvédelem is van. Az internet népe is jól ismeri őt, tehát azért ne legyünk szemellenzősök. A legjobb tudomásom szerint végre elfogadott egy ellátást Budapesten és nincs itt Érden, de ez bármikor változhat, hiszen ez korábban is előfordult és megjelent az érdi utcákon.

 

Bereiné Petrik Mária, a Szociális Gondozó Központ vezetője: Azt gondolom, hogy a hölgyet mindenki jól ismeri. Először is mindenkit megnyugtatnék, hogy minden este mi is meglátogatjuk. Valóban Budapesten kapott a Dózsa György úton egy ellátást, majd úgy döntött, hogy ő akkor is Érdet szereti. Ezzel egyet tudok vele érteni, én is szeretem Érdet. Ő valóban mindenkinek sok munkát ad, mikor a lakótelepen megjelenik, meg mikor szakad az eső. Minden este megkeresik a kollégáink, minden este visznek neki élelmiszert, ellátják, sőt fényvisszaverő mellényt is kapott, amit azzal lendülettel eldobott. Amikor tavaly volt a krízisidőszak, akkor annyira hideg volt, hogy egy hétig be kellett vinnünk, mert már tényleg attól féltünk, hogy baj lesz. Egy hét múlva kijött és azt mondta, hogy jó, akkor letöltöttem nálatok az egy hetet, ide többet vissza nem szeretnék menni. Szeretném mindenkinek elmondani, hogy addig, amíg bűncselekményt nem követ el, addig az utcán van, nem tudunk mit tenni. Ideig-óráig visszamegy Budapestre, ahol egyébként helye van, ágya van, ellátása van, majd ugyanezzel a lendülettel visszatér. Volt egy hétvége, amikor szakadt az eső. Tetlák Örs alpolgármester úr félóránként hívott, hogy ott van, a kollégáim félóránként kimentek, akkor éppen a bölcsőde oldalába volt, ott töltött három napot és közölte, hogy ott akar lenni, ott érzi jól magát. Ezzel szemben nem tudok vele mit tenni, joga van hozzá. Senkit nem ver meg, az igaz, hogy megbotránkoztatja az embereket. Még a hatalmi szerveket tudom mondani, a rendőrséget, a közterület-fenntartókat, bár hétvégén ők talán nincsenek. Sajnálom, de többet nem tudunk tenni a törvény keretein belül és hogyha ő eldobja a fényvisszaverő mellényt, akkor sötétben marad. Többet meg nem nagyon tudunk adni, mert többen is vannak, szóval másnak is oda kell adni.

 

Dr. Csőzik László polgármester: Kérem szépen, ez van. Ezzel együtt az embereknek ez nem elég nyilván, tehát nem vitatva, hogy a szakma szabályai szerint a lehető legjobb lelkiismerettel jártok el, én mégse tudok mást mondani, hanem hogy próbáljatok megoldást találni valahogy erre az esetre is. Ezt várja el a város közössége dacára annak, hogy nem tudok okosat mondani erre, botorság meg nem akarok, hiszen mégiscsak jogállamban akarunk élni, bár állítólag választási autokrácia vagyunk, de ezt most tegyük félre. Az lenne a kérésem, hogy azért ne adjátok fel és próbáljátok meg megoldani ezt a problémát, mert naponta találkozunk vele interneten, betelefonálnak a polgármesteri titkárságra és ide-oda, valahogy kínlódjuk ki a megoldást.

 

T. Mészáros András képviselő: Végighallgatva az intézményvezető asszony, polgármester úr, illetve képviselő úr dolgait nagyon egyértelmű, hogy sok a baj. Erre valószínűleg tényleg az a legjobb megoldás, hogyha kivezetjük ezt a szolgáltatást a saját feladatkörünkből.

 

Dr. Csőzik László polgármester: Tetszett volna figyelni, nyilván nem erről van szó. Felteszem szavazásra az alapító okirat módosítását.

Az előterjesztett és szavazásra feltett határozati javaslat:

„Érd Megyei Jogú Város Önkormányzat Közgyűlése a Szociális Gondozó Központ Érd (székhely: 2030 Érd, Topoly u. 2.) 200/2022. (IX.29.) határozattal elfogadott alapító okiratát a törzskönyvi nyilvántartásba vétel napjától az 1. melléklet szerint módosítja, és elfogadja a 2. mellékletben szereplő egységes szerkezetbe foglalt alapító okiratot.

Határidő:        a döntés továbbítására a 368/2011. (XII. 31.) Korm.rendelet szerint

Felelős:           dr. Csőzik László polgármester

  1. melléklet a Közgyűlés ……. (XI.24.) határozatához

Okirat száma: M/566203/2/2022.

Módosító okirat

A Szociális Gondozó Központ Érd az Érd Megyei Jogú Város Közgyűlése által 2022. november 18. napján kiadott, E/566203/1/2022. számú alapító okiratát az államháztartásról szóló 2011. évi CXCV törvény  8/A. §-a alapján  - ……. (XI.24.) határozatra figyelemmel - a következők szerint módosítom:

  1. Az alapító okirat 4. pontja helyébe a következő rendelkezés lép:
  1. A költségvetési szerv tevékenysége
  • A költségvetési szerv közfeladata:

A szociális igazgatásról és szociális ellátásról szóló 1993. évi III. törvény alapján:

  • Étkeztetés §(1) bekezdés c) pont és 62. §
  • Házi segítségnyújtás §(1) bekezdés d) pont és 63. §
  • Családsegítés §(1) bekezdés e) pont és 64. §
  • Jelzőrendszeres házi segítségnyújtás §(1) bekezdés f) pont és 65. §
  • Közösségi ellátások: §(1) bekezdés g) pont
  • Támogató szolgáltatás: § (1) bekezdés h) pont és 65/C. §
  • Nappali ellátások: § (1) bekezdés j) pont és 65/F. §

Fogyatékos személyek nappali ellátása            65/F. § (1) bekezdés c) pont és

 65/F. § (2) bekezdése

Idősek nappali ellátása                         65/F. § (1) bekezdés a) pont

Hajléktalanok nappali ellátása             65/F. § (1) bekezdés

  • Ápolást gondozást nyújtó intézmény §(2) bekezdés a) pont

Idősek otthona                                                   68. §

  • Átmeneti elhelyezést nyújtó intézmény 57. §(2) bekezdés d) pont

Éjjeli menedékhely                                            80. § (3) bekezdés e) pont

Hajléktalan személyek átmeneti szállása          80. § (3) bekezdés f) pont

  • Szociális foglalkoztatás 99/B. §
  • Munka-rehabilitáció 99/D. §

A gyermekek védelméről és a gyámügyi igazgatásról szóló 1997. évi XXXI. törvény alapján:

  • Gyermekjóléti szolgáltatás § (2) bekezdés a) pont és 39-40.§
  • Gyermekek Átmeneti Gondozása: § (2) bekezdés c) pont

Családok átmeneti otthona                   51. §

  • A költségvetési szerv főtevékenységének államháztartási szakágazati besorolása:

 

szakágazat száma

szakágazat megnevezése

1

873000

Idősek, fogyatékosok bentlakásos ellátása

  • A költségvetési szerv alaptevékenysége: Személyes gondoskodást nyújtó alapszolgáltatások és szakosított ellátások, illetve gyermekjóléti ellátások nyújtása.

Feladat-ellátási szerződés keretén belül:

Diósd Város Önkormányzata (2049 Diósd, Szent István tér 1.) részére

                                                   -    családsegítés

  • házi segítségnyújtás
  • jelzőrendszeres házi segítségnyújtás
  • fogyatékosok nappali ellátása
  • gyermekjóléti szolgáltatás

Tárnok Nagyközség Önkormányzata (2461 Tárnok, Dózsa György út 150-152.) részére

            -      jelzőrendszeres házi segítségnyújtás

  • hajléktalanok átmeneti szállása
    • A költségvetési szerv alaptevékenységének kormányzati funkció szerinti megjelölése:

 

kormányzati funkciószám

kormányzati funkció megnevezése

1

013350

Az önkormányzati vagyonnal való gazdálkodással kapcsolatos feladatok

2

041231

Rövid időtartamú közfoglalkoztatás

3

041232

Start munka program-téli közfoglalkoztatás

4

041233

Hosszabb időtartamú közfoglalkoztatás

5

074052

Kábítószer-megelőzés programjai, tevékenységei

6

101221

Fogyatékossággal élők nappali ellátása

7

101222

Támogató szolgáltatás fogyatékos személyek részére

8

102023

Időskorúak tartós bentlakásos ellátása

9

102024

Demens betegek tartós bentlakásos ellátása

10

102031

Idősek nappali ellátása

11

102032

Demens betegek nappali ellátása

12

104012

Gyermekek átmeneti ellátása

13

104035

Gyermekétkeztetés bölcsődében, fogyatékosok nappali intézményében

14

104037

Intézményen kívüli gyermekétkeztetés

15

104042

Család és gyermekjóléti szolgáltatások

16

104043

Család és gyermekjóléti központ

17

107013

Hajléktalanok átmeneti ellátása

18

107015

Hajléktalanok nappali ellátása

19

107030

Szociális foglalkoztatás, fejlesztő foglalkoztatás

20

107051

Szociális étkeztetés szociális konyhán

21

107052

Házi segítségnyújtás

22

107053

Jelzőrendszeres házi segítségnyújtás

23

109010

Szociális szolgáltatások igazgatása

  • A költségvetési szerv illetékessége, működési területe:
    • Szociális étkeztetés, idősek otthona esetében:

Érd Megyei Jogú Város közigazgatási területe

  • Házi segítségnyújtás esetében:

Érd Megyei Jogú Város közigazgatási területe

Diósd város közigazgatási területe – feladat ellátási szerződés keretében

  • Jelzőrendszeres házi segítségnyújtás, támogató szolgálat esetében:

Érd Megyei Jogú Város közigazgatási területe

Diósd város és Tárnok nagyközség közigazgatási területe a jelzőrendszeres házi segítségnyújtás tekintetében – feladat-ellátási szerződés keretében

  • Hajléktalanok átmeneti szállása, éjjeli menedékhely esetében:

Pest Megye közigazgatási területe

Tárnok nagyközség közigazgatási területe a hajléktalanok átmeneti szállása tekintetében– feladat-ellátási szerződés keretében

  • Hajléktalanok nappali ellátása esetében:

Pest Megye közigazgatási területe

  • Idősek és fogyatékosok nappali ellátása, szociális foglalkoztatás, fejlesztő foglalkoztatás:

Érd Megyei Jogú Város közigazgatási területe

Diósd város közigazgatási területe a fogyatékosok nappali ellátása tekintetében– feladat-ellátási szerződés keretében

  • Család- és Gyermekjóléti Szolgálat esetében:

Érd Megyei Jogú Város közigazgatási területe

Diósd város közigazgatási területe – feladat-ellátási szerződés keretében

  • Család- és Gyermekjóléti Központ esetében:

Érdi Járás közigazgatási területe: Érd Megyei Jogú Város, Százhalombatta város, Diósd város, Törökbálint város, Tárnok nagyközség, Sóskút és Pusztazámor községek.

  • Családok Átmeneti Otthona esetében: Érd Megyei Jogú Város közigazgatási területe

Jelen módosító okiratot a törzskönyvi nyilvántartásba vétel napjától kell alkalmazni.

Kelt: Érd, „időbélyegző szerint”

P.H.

Dr. Csőzik László

                                                                                                    polgármester

  1. melléklet a Közgyűlés …… (XI.24.) határozatához

Okirat száma: E/566203/2/2022.

Alapító okirat
módosításokkal egységes szerkezetbe foglalva

Az államháztartásról szóló 2011. évi CXCV. törvény 8/A. §-a alapján a Szociális Gondozó Központ Érd alapító okiratát a következők szerint adom ki:

  1. A költségvetési szerv
    megnevezése, székhelye, telephelye
  • A költségvetési szerv
    • megnevezése: Szociális Gondozó Központ Érd
  • A költségvetési szerv
    • székhelye: 2030 Érd, Topoly utca 2.
    • telephelye(i):

 

telephely megnevezése

telephely címe

1

Érdi Család- és Gyermekjóléti Szolgálat

 

2030 Érd, Vörösmarty Mihály utca 31.

2030 Érd, Enikő utca 2/a

2

Érdi Család- és Gyermekjóléti Központ

2030 Érd, Rómer Flóris tér 1.

3

Férfi-Női Átmeneti Szálló és Éjjeli Menedékhely

2030 Érd, Fehérvári út 89.

4

Nappali Melegedő

2030 Érd, Fehérvári út 91.

5

Dr. Dizseri Tamás Habilitációs Központ

2030 Érd, Hivatalnok utca 42.

  1. A költségvetési szerv
    alapításával és megszűnésével összefüggő rendelkezések
    • A költségvetési szerv alapításának dátuma: 1998. 01.01.
    • A költségvetési szerv alapítására, átalakítására, megszüntetésére jogosult szerv
      • megnevezése: Érd Megyei Jogú Város Önkormányzata
      • székhelye: 2030 Érd Alsó utca 1.
  1. A költségvetési szerv irányítása, felügyelete
    • A költségvetési szerv irányító szervének
      • megnevezése: Érd Megyei Jogú Város Közgyűlése
      • székhelye: 2030 Érd, Alsó utca 1.
    • A költségvetési szerv fenntartójának
      • megnevezése: Érd Megyei Jogú Város Önkormányzata
      • székhelye: 2030 Érd, Alsó utca 1.
  1. A költségvetési szerv tevékenysége
    • A költségvetési szerv közfeladata:

A szociális igazgatásról és szociális ellátásról szóló 1993. évi III. törvény alapján:

  • Étkeztetés             §(1) bekezdés c) pont és 62. §
  • Házi segítségnyújtás §(1) bekezdés d) pont és 63. §
  • Családsegítés §(1) bekezdés e) pont és 64. §
  • Jelzőrendszeres házi segítségnyújtás §(1) bekezdés f) pont és 65. §
  • Közösségi ellátások: §(1) bekezdés g) pont
  • Támogató szolgáltatás: § (1) bekezdés h) pont és 65/C. §
  • Nappali ellátások: § (1) bekezdés j) pont és 65/F. §

Fogyatékos személyek nappali ellátása            65/F. § (1) bekezdés c) pont és

 65/F. § (2) bekezdése

Idősek nappali ellátása                         65/F. § (1) bekezdés a) pont

Hajléktalanok nappali ellátása             65/F. § (1) bekezdés

  • Ápolást gondozást nyújtó intézmény §(2) bekezdés a) pont

Idősek otthona                                                   68. §

  • Átmeneti elhelyezést nyújtó intézmény 57. §(2) bekezdés d) pont

Éjjeli menedékhely                                            80. § (3) bekezdés e) pont

Hajléktalan személyek átmeneti szállása          80. § (3) bekezdés f) pont

  • Szociális foglalkoztatás 99/B. §
  • Munka-rehabilitáció 99/D. §

A gyermekek védelméről és a gyámügyi igazgatásról szóló 1997. évi XXXI. törvény alapján:

  • Gyermekjóléti szolgáltatás § (2) bekezdés a) pont és 39-40.§
  • Gyermekek Átmeneti Gondozása: § (2) bekezdés c) pont

Családok átmeneti otthona                   51. §

  • A költségvetési szerv főtevékenységének államháztartási szakágazati besorolása:

 

szakágazat száma

szakágazat megnevezése

1

873000

Idősek, fogyatékosok bentlakásos ellátása

  • A költségvetési szerv alaptevékenysége: Személyes gondoskodást nyújtó alapszolgáltatások és szakosított ellátások, illetve gyermekjóléti ellátások nyújtása.

Feladat-ellátási szerződés keretén belül:

Diósd Város Önkormányzata (2049 Diósd, Szent István tér 1.) részére

                                                   -    családsegítés

  • házi segítségnyújtás
  • jelzőrendszeres házi segítségnyújtás
  • fogyatékosok nappali ellátása
  • gyermekjóléti szolgáltatás

Tárnok Nagyközség Önkormányzata (2461 Tárnok, Dózsa György út 150-152.) részére

            -      jelzőrendszeres házi segítségnyújtás

  • hajléktalanok átmeneti szállása
    • A költségvetési szerv alaptevékenységének kormányzati funkció szerinti megjelölése:

 

kormányzati funkciószám

kormányzati funkció megnevezése

1

013350

Az önkormányzati vagyonnal való gazdálkodással kapcsolatos feladatok

2

041231

Rövid időtartamú közfoglalkoztatás

3

041232

Start munka program-téli közfoglalkoztatás

4

041233

Hosszabb időtartamú közfoglalkoztatás

5

074052

Kábítószer-megelőzés programjai, tevékenységei

6

101221

Fogyatékossággal élők nappali ellátása

7

101222

Támogató szolgáltatás fogyatékos személyek részére

8

102023

Időskorúak tartós bentlakásos ellátása

9

102024

Demens betegek tartós bentlakásos ellátása

10

102031

Idősek nappali ellátása

11

102032

Demens betegek nappali ellátása

12

104012

Gyermekek átmeneti ellátása

13

104035

Gyermekétkeztetés bölcsődében, fogyatékosok nappali intézményében

14

104037

Intézményen kívüli gyermekétkeztetés

15

104042

Család és gyermekjóléti szolgáltatások

16

104043

Család és gyermekjóléti központ

17

107013

Hajléktalanok átmeneti ellátása

18

107015

Hajléktalanok nappali ellátása

19

107030

Szociális foglalkoztatás, fejlesztő foglalkoztatás

20

107051

Szociális étkeztetés szociális konyhán

21

107052

Házi segítségnyújtás

22

107053

Jelzőrendszeres házi segítségnyújtás

23

109010

Szociális szolgáltatások igazgatása

  • A költségvetési szerv illetékessége, működési területe:
    • Szociális étkeztetés, idősek otthona esetében:

Érd Megyei Jogú Város közigazgatási területe

  • Házi segítségnyújtás esetében:

Érd Megyei Jogú Város közigazgatási területe

Diósd város közigazgatási területe – feladat ellátási szerződés keretében

  • Jelzőrendszeres házi segítségnyújtás, támogató szolgálat esetében:

Érd Megyei Jogú Város közigazgatási területe

Diósd város és Tárnok nagyközség közigazgatási területe a jelzőrendszeres házi segítségnyújtás tekintetében – feladat-ellátási szerződés keretében

  • Hajléktalanok átmeneti szállása, éjjeli menedékhely esetében:

Pest Megye közigazgatási területe

Tárnok nagyközség közigazgatási területe a hajléktalanok átmeneti szállása tekintetében– feladat-ellátási szerződés keretében

  • Hajléktalanok nappali ellátása esetében:

Pest Megye közigazgatási területe

  • Idősek és fogyatékosok nappali ellátása, szociális foglalkoztatás, fejlesztő foglalkoztatás:

Érd Megyei Jogú Város közigazgatási területe

Diósd város közigazgatási területe a fogyatékosok nappali ellátása tekintetében– feladat-ellátási szerződés keretében

  • Család- és Gyermekjóléti Szolgálat esetében:

Érd Megyei Jogú Város közigazgatási területe

Diósd város közigazgatási területe – feladat-ellátási szerződés keretében

  • Család- és Gyermekjóléti Központ esetében:

Érdi Járás közigazgatási területe: Érd Megyei Jogú Város, Százhalombatta város, Diósd város, Törökbálint város, Tárnok nagyközség, Sóskút és Pusztazámor községek.

  • Családok Átmeneti Otthona esetében: Érd Megyei Jogú Város közigazgatási területe
  1. A költségvetési szerv szervezete és működése

5.1. A költségvetési szerv vezetőjének megbízási rendje:

A költségvetési szerv vezetője a közalkalmazottak jogállásáról szóló 1992. évi XXXIII. törvény, valamint az annak a szociális, valamint a gyermekjóléti és gyermekvédelmi ágazatban történő végrehajtásáról szóló 257/2000. (XII.26.) Korm. rendelet alapján nyilvános pályázati eljárás útján kerül kiválasztásra, és megbízása legfeljebb öt éves határozott időtartamra történik. A költségvetési szerv vezetőjét Érd Megyei Jogú Város Közgyűlése bízza meg és menti fel. Az egyéb munkáltatói jogokat Érd Megyei Jogú Város polgármestere gyakorolja.  A költségvetési szerv vezetője közalkalmazott.

5.2. A költségvetési szervnél alkalmazásban álló személyek jogviszonya:

 

foglalkoztatási jogviszony

jogviszonyt szabályozó jogszabály

1

Közalkalmazotti jogviszony

a közalkalmazottak jogállásáról szóló 1992.évi XXXIII. tv.

2

Munkaviszony

a Munka Törvénykönyvéről szóló 2012. évi I. törvény

 

     

Érd Megyei Jogú Város Önkormányzat Közgyűlésének jelenlévő 16 tagja 12 igen szavazattal, 4 nem szavazattal és tartózkodás nélkül a következő határozatot hozta:


Érd Megyei Jogú Város Önkormányzat Közgyűlésének

266/2022. (XI. 24.) határozata

 

a Szociális Gondozó Központ Érd Alapító Okiratának módosításáról

 

Érd Megyei Jogú Város Önkormányzat Közgyűlése a Szociális Gondozó Központ Érd (székhely: 2030 Érd, Topoly u. 2.) 200/2022. (IX.29.) határozattal elfogadott alapító okiratát a törzskönyvi nyilvántartásba vétel napjától az 1. melléklet szerint módosítja, és elfogadja a 2. mellékletben szereplő egységes szerkezetbe foglalt alapító okiratot.

 

Határidő:        a döntés továbbítására a 368/2011. (XII. 31.) Korm.rendelet szerint

Felelős:           dr. Csőzik László polgármester

 

  1. melléklet a Közgyűlés 266/2022. (XI.24.) határozatához

Okirat száma: M/566203/2/2022.

Módosító okirat

 

A Szociális Gondozó Központ Érd az Érd Megyei Jogú Város Közgyűlése által 2022. november 18. napján kiadott, E/566203/1/2022. számú alapító okiratát az államháztartásról szóló 2011. évi CXCV törvény  8/A. §-a alapján  - a 266/2022. (XI.24.) határozatra figyelemmel - a következők szerint módosítom:

 

  1. Az alapító okirat 4. pontja helyébe a következő rendelkezés lép:

 

  1. A költségvetési szerv tevékenysége

                                                             

  • A költségvetési szerv közfeladata:

A szociális igazgatásról és szociális ellátásról szóló 1993. évi III. törvény alapján:

  • Étkeztetés §(1) bekezdés c) pont és 62. §
  • Házi segítségnyújtás §(1) bekezdés d) pont és 63. §
  • Családsegítés §(1) bekezdés e) pont és 64. §
  • Jelzőrendszeres házi segítségnyújtás §(1) bekezdés f) pont és 65. §
  • Közösségi ellátások: §(1) bekezdés g) pont
  • Támogató szolgáltatás: § (1) bekezdés h) pont és 65/C. §
  • Nappali ellátások: § (1) bekezdés j) pont és 65/F. §

Fogyatékos személyek nappali ellátása            65/F. § (1) bekezdés c) pont és

 65/F. § (2) bekezdése

Idősek nappali ellátása                          65/F. § (1) bekezdés a) pont

Hajléktalanok nappali ellátása              65/F. § (1) bekezdés

  • Ápolást gondozást nyújtó intézmény §(2) bekezdés a) pont

Idősek otthona                                                  68. §

  • Átmeneti elhelyezést nyújtó intézmény 57. §(2) bekezdés d) pont

Éjjeli menedékhely                                           80. § (3) bekezdés e) pont

Hajléktalan személyek átmeneti szállása          80. § (3) bekezdés f) pont

  • Szociális foglalkoztatás 99/B. §
  • Munka-rehabilitáció 99/D. §

 

A gyermekek védelméről és a gyámügyi igazgatásról szóló 1997. évi XXXI. törvény alapján:

  • Gyermekjóléti szolgáltatás § (2) bekezdés a) pont és 39-40.§
  • Gyermekek Átmeneti Gondozása: § (2) bekezdés c) pont

Családok átmeneti otthona                   51. §

 

  • A költségvetési szerv főtevékenységének államháztartási szakágazati besorolása:

 

szakágazat száma

szakágazat megnevezése

1

873000

Idősek, fogyatékosok bentlakásos ellátása

 

  • A költségvetési szerv alaptevékenysége: Személyes gondoskodást nyújtó alapszolgáltatások és szakosított ellátások, illetve gyermekjóléti ellátások nyújtása.

 

Feladat-ellátási szerződés keretén belül:

Diósd Város Önkormányzata (2049 Diósd, Szent István tér 1.) részére

                                                   –    családsegítés

  • házi segítségnyújtás
  • jelzőrendszeres házi segítségnyújtás
  • fogyatékosok nappali ellátása
  • gyermekjóléti szolgáltatás

 

Tárnok Nagyközség Önkormányzata (2461 Tárnok, Dózsa György út 150-152.) részére

            -      jelzőrendszeres házi segítségnyújtás

  • hajléktalanok átmeneti szállása

 

  • A költségvetési szerv alaptevékenységének kormányzati funkció szerinti megjelölése:

 

kormányzati funkciószám

kormányzati funkció megnevezése

1

013350

Az önkormányzati vagyonnal való gazdálkodással kapcsolatos feladatok

2

041231

Rövid időtartamú közfoglalkoztatás

3

041232

Start munka program-téli közfoglalkoztatás

4

041233

Hosszabb időtartamú közfoglalkoztatás

5

074052

Kábítószer-megelőzés programjai, tevékenységei

6

101221

Fogyatékossággal élők nappali ellátása

7

101222

Támogató szolgáltatás fogyatékos személyek részére

8

102023

Időskorúak tartós bentlakásos ellátása

9

102024

Demens betegek tartós bentlakásos ellátása

10

102031

Idősek nappali ellátása

11

102032

Demens betegek nappali ellátása

12

104012

Gyermekek átmeneti ellátása

13

104035

Gyermekétkeztetés bölcsődében, fogyatékosok nappali intézményében

14

104037

Intézményen kívüli gyermekétkeztetés

15

104042

Család és gyermekjóléti szolgáltatások

16

104043

Család és gyermekjóléti központ

17

107013

Hajléktalanok átmeneti ellátása

18

107015

Hajléktalanok nappali ellátása

19

107030

Szociális foglalkoztatás, fejlesztő foglalkoztatás

20

107051

Szociális étkeztetés szociális konyhán

21

107052

Házi segítségnyújtás

22

107053

Jelzőrendszeres házi segítségnyújtás

23

109010

Szociális szolgáltatások igazgatása

 

  • A költségvetési szerv illetékessége, működési területe:
    • Szociális étkeztetés, idősek otthona esetében:

Érd Megyei Jogú Város közigazgatási területe

  • Házi segítségnyújtás esetében:

Érd Megyei Jogú Város közigazgatási területe

Diósd város közigazgatási területe – feladat ellátási szerződés keretében

  • Jelzőrendszeres házi segítségnyújtás, támogató szolgálat esetében:

Érd Megyei Jogú Város közigazgatási területe

Diósd város és Tárnok nagyközség közigazgatási területe a jelzőrendszeres házi segítségnyújtás tekintetében – feladat-ellátási szerződés keretében

  • Hajléktalanok átmeneti szállása, éjjeli menedékhely esetében:

Pest Megye közigazgatási területe

Tárnok nagyközség közigazgatási területe a hajléktalanok átmeneti szállása tekintetében– feladat-ellátási szerződés keretében

  • Hajléktalanok nappali ellátása esetében:

Pest Megye közigazgatási területe

  • Idősek és fogyatékosok nappali ellátása, szociális foglalkoztatás, fejlesztő foglalkoztatás:

Érd Megyei Jogú Város közigazgatási területe

Diósd város közigazgatási területe a fogyatékosok nappali ellátása tekintetében– feladat-ellátási szerződés keretében

  • Család- és Gyermekjóléti Szolgálat esetében:

Érd Megyei Jogú Város közigazgatási területe

Diósd város közigazgatási területe – feladat-ellátási szerződés keretében

  • Család- és Gyermekjóléti Központ esetében:

Érdi Járás közigazgatási területe: Érd Megyei Jogú Város, Százhalombatta város, Diósd város, Törökbálint város, Tárnok nagyközség, Sóskút és Pusztazámor községek.

  • Családok Átmeneti Otthona esetében: Érd Megyei Jogú Város közigazgatási területe

 

Jelen módosító okiratot a törzskönyvi nyilvántartásba vétel napjától kell alkalmazni.

Kelt: Érd, „időbélyegző szerint”

P.H.

Dr. Csőzik László

                                                                                                    polgármester

 

  1. melléklet a Közgyűlés 266/2022. (XI.24.) határozatához

 

Okirat száma: E/566203/2/2022.

Alapító okirat
módosításokkal egységes szerkezetbe foglalva

 

Az államháztartásról szóló 2011. évi CXCV. törvény 8/A. §-a alapján a Szociális Gondozó Központ Érd alapító okiratát a következők szerint adom ki:

 

  1. A költségvetési szerv
    megnevezése, székhelye, telephelye

 

  • A költségvetési szerv
    • megnevezése: Szociális Gondozó Központ Érd

 

  • A költségvetési szerv
    • székhelye: 2030 Érd, Topoly utca 2.
    • telephelye(i):

 

 

telephely megnevezése

telephely címe

1

Érdi Család- és Gyermekjóléti Szolgálat

 

2030 Érd, Vörösmarty Mihály utca 31.

2030 Érd, Enikő utca 2/a

2

Érdi Család- és Gyermekjóléti Központ

2030 Érd, Rómer Flóris tér 1.

3

Férfi-Női Átmeneti Szálló és Éjjeli Menedékhely

2030 Érd, Fehérvári út 89.

4

Nappali Melegedő

2030 Érd, Fehérvári út 91.

5

Dr. Dizseri Tamás Habilitációs Központ

2030 Érd, Hivatalnok utca 42.

 

  1. A költségvetési szerv
    alapításával és megszűnésével összefüggő rendelkezések

 

  • A költségvetési szerv alapításának dátuma: 1998. 01.01.

 

  • A költségvetési szerv alapítására, átalakítására, megszüntetésére jogosult szerv
    • megnevezése: Érd Megyei Jogú Város Önkormányzata
    • székhelye: 2030 Érd Alsó utca 1.

 

  1. A költségvetési szerv irányítása, felügyelete

 

  • A költségvetési szerv irányító szervének
    • megnevezése: Érd Megyei Jogú Város Közgyűlése
    • székhelye: 2030 Érd, Alsó utca 1.

 

  • A költségvetési szerv fenntartójának
    • megnevezése: Érd Megyei Jogú Város Önkormányzata
    • székhelye: 2030 Érd, Alsó utca 1.

 

  1. A költségvetési szerv tevékenysége
    • A költségvetési szerv közfeladata:

A szociális igazgatásról és szociális ellátásról szóló 1993. évi III. törvény alapján:

  • Étkeztetés §(1) bekezdés c) pont és 62. §
  • Házi segítségnyújtás §(1) bekezdés d) pont és 63. §
  • Családsegítés §(1) bekezdés e) pont és 64. §
  • Jelzőrendszeres házi segítségnyújtás §(1) bekezdés f) pont és 65. §
  • Közösségi ellátások: §(1) bekezdés g) pont
  • Támogató szolgáltatás: § (1) bekezdés h) pont és 65/C. §
  • Nappali ellátások: § (1) bekezdés j) pont és 65/F. §

Fogyatékos személyek nappali ellátása            65/F. § (1) bekezdés c) pont és

 65/F. § (2) bekezdése

Idősek nappali ellátása                          65/F. § (1) bekezdés a) pont

Hajléktalanok nappali ellátása              65/F. § (1) bekezdés

  • Ápolást gondozást nyújtó intézmény §(2) bekezdés a) pont

Idősek otthona                                                  68. §

  • Átmeneti elhelyezést nyújtó intézmény 57. §(2) bekezdés d) pont

Éjjeli menedékhely                                           80. § (3) bekezdés e) pont

Hajléktalan személyek átmeneti szállása          80. § (3) bekezdés f) pont

  • Szociális foglalkoztatás                         99/B. §
  • Munka-rehabilitáció 99/D. §

A gyermekek védelméről és a gyámügyi igazgatásról szóló 1997. évi XXXI. törvény alapján:

  • Gyermekjóléti szolgáltatás § (2) bekezdés a) pont és 39-40.§
  • Gyermekek Átmeneti Gondozása: § (2) bekezdés c) pont

Családok átmeneti otthona                   51. §

 

  • A költségvetési szerv főtevékenységének államháztartási szakágazati besorolása:

 

szakágazat száma

szakágazat megnevezése

1

873000

Idősek, fogyatékosok bentlakásos ellátása

 

  • A költségvetési szerv alaptevékenysége: Személyes gondoskodást nyújtó alapszolgáltatások és szakosított ellátások, illetve gyermekjóléti ellátások nyújtása.

 

Feladat-ellátási szerződés keretén belül:

Diósd Város Önkormányzata (2049 Diósd, Szent István tér 1.) részére

                                                   –    családsegítés

  • házi segítségnyújtás
  • jelzőrendszeres házi segítségnyújtás
  • fogyatékosok nappali ellátása
  • gyermekjóléti szolgáltatás

 

Tárnok Nagyközség Önkormányzata (2461 Tárnok, Dózsa György út 150-152.) részére

            -      jelzőrendszeres házi segítségnyújtás

  • hajléktalanok átmeneti szállása

 

  • A költségvetési szerv alaptevékenységének kormányzati funkció szerinti megjelölése:

 

 

kormányzati funkciószám

kormányzati funkció megnevezése

1

013350

Az önkormányzati vagyonnal való gazdálkodással kapcsolatos feladatok

2

041231

Rövid időtartamú közfoglalkoztatás

3

041232

Start munka program-téli közfoglalkoztatás

4

041233

Hosszabb időtartamú közfoglalkoztatás

5

074052

Kábítószer-megelőzés programjai, tevékenységei

6

101221

Fogyatékossággal élők nappali ellátása

7

101222

Támogató szolgáltatás fogyatékos személyek részére

8

102023

Időskorúak tartós bentlakásos ellátása

9

102024

Demens betegek tartós bentlakásos ellátása

10

102031

Idősek nappali ellátása

11

102032

Demens betegek nappali ellátása

12

104012

Gyermekek átmeneti ellátása

13

104035

Gyermekétkeztetés bölcsődében, fogyatékosok nappali intézményében

14

104037

Intézményen kívüli gyermekétkeztetés

15

104042

Család és gyermekjóléti szolgáltatások

16

104043

Család és gyermekjóléti központ

17

107013

Hajléktalanok átmeneti ellátása

18

107015

Hajléktalanok nappali ellátása

19

107030

Szociális foglalkoztatás, fejlesztő foglalkoztatás

20

107051

Szociális étkeztetés szociális konyhán

21

107052

Házi segítségnyújtás

22

107053

Jelzőrendszeres házi segítségnyújtás

23

109010

Szociális szolgáltatások igazgatása

 

  • A költségvetési szerv illetékessége, működési területe:
    • Szociális étkeztetés, idősek otthona esetében:

Érd Megyei Jogú Város közigazgatási területe

  • Házi segítségnyújtás esetében:

Érd Megyei Jogú Város közigazgatási területe

Diósd város közigazgatási területe – feladat ellátási szerződés keretében

  • Jelzőrendszeres házi segítségnyújtás, támogató szolgálat esetében:

Érd Megyei Jogú Város közigazgatási területe

Diósd város és Tárnok nagyközség közigazgatási területe a jelzőrendszeres házi segítségnyújtás tekintetében – feladat-ellátási szerződés keretében

  • Hajléktalanok átmeneti szállása, éjjeli menedékhely esetében:

Pest Megye közigazgatási területe

Tárnok nagyközség közigazgatási területe a hajléktalanok átmeneti szállása tekintetében– feladat-ellátási szerződés keretében

  • Hajléktalanok nappali ellátása esetében:

Pest Megye közigazgatási területe

  • Idősek és fogyatékosok nappali ellátása, szociális foglalkoztatás, fejlesztő foglalkoztatás:

Érd Megyei Jogú Város közigazgatási területe

Diósd város közigazgatási területe a fogyatékosok nappali ellátása tekintetében– feladat-ellátási szerződés keretében

 

  • Család- és Gyermekjóléti Szolgálat esetében:

Érd Megyei Jogú Város közigazgatási területe

Diósd város közigazgatási területe – feladat-ellátási szerződés keretében

  • Család- és Gyermekjóléti Központ esetében:

Érdi Járás közigazgatási területe: Érd Megyei Jogú Város, Százhalombatta város, Diósd város, Törökbálint város, Tárnok nagyközség, Sóskút és Pusztazámor községek.

  • Családok Átmeneti Otthona esetében: Érd Megyei Jogú Város közigazgatási területe

 

  1. A költségvetési szerv szervezete és működése

 

5.1. A költségvetési szerv vezetőjének megbízási rendje:

 

A költségvetési szerv vezetője a közalkalmazottak jogállásáról szóló 1992. évi XXXIII. törvény, valamint az annak a szociális, valamint a gyermekjóléti és gyermekvédelmi ágazatban történő végrehajtásáról szóló 257/2000. (XII.26.) Korm. rendelet alapján nyilvános pályázati eljárás útján kerül kiválasztásra, és megbízása legfeljebb öt éves határozott időtartamra történik. A költségvetési szerv vezetőjét Érd Megyei Jogú Város Közgyűlése bízza meg és menti fel. Az egyéb munkáltatói jogokat Érd Megyei Jogú Város polgármestere gyakorolja.  A költségvetési szerv vezetője közalkalmazott.

 

5.2. A költségvetési szervnél alkalmazásban álló személyek jogviszonya:

 

foglalkoztatási jogviszony

jogviszonyt szabályozó jogszabály

1

Közalkalmazotti jogviszony

a közalkalmazottak jogállásáról szóló 1992.évi XXXIII. tv.

2

Munkaviszony

a Munka Törvénykönyvéről szóló 2012. évi I. törvény

 

     

A határozati javaslatról a Közgyűlés az alábbiak szerint szavazott:

 

Andrasek Mónika

Igen

Antunovits Antal

Nem

Dr. Asztalos Éva

Igen

Dr. Bács István

Távol

 

Balla Imre

Igen

Csépán István

Igen

Dr. Csőzik László

Igen

Csornainé Romhányi Judit

Igen

Demjén Attila

Nem

Fülöp Sándorné

Nem

Gál Alex

Igen

Gregus László

Igen

Lengyel Péter

Igen

Simó Károly

Távol

Szűcs Gábor

Igen

Tekauer Norbert

Igen

Tetlák Örs

Igen

T. Mészáros András

Nem