Érd Megyei Jogú Város Önkormányzata tulajdonában áll a 18754/2, 18754/3, 18755 és a 18756 helyrajzi számú, belterületi elhelyezkedésű, kivett, beépítetlen terület megnevezésű ingatlanok, melyek a hatályos Helyi Építési Szabályzat szerint Vt-7 besorolási övezetben vannak.

 

A fenti területek értékesítésének céljából pályázat kiírására kerül sor, arra figyelemmel, hogy a pályázó az adott ingatlanokon kutatás-fejlesztési céllal hozzon létre beruházást és egyúttal további munkahelyeket is teremtsen.

 

Az Önkormányzat kiemelt fontosságúnak tartja a helyi lakosság helyi munkaerőpiacon történő foglalkoztatását és jelen pályázattal elő kívánja segíteni a koronavírus okozta munkaügyi válság kezelését. Az érintett ingatlanok adatai a következőek:

 

helyrajzi szám

terület

(négyzetméter)

övezeti besorolás

nettó forgalmi érték

(forint):

18754/2

9276

Vt-7

 

18754/3

1787

Vt-7

 

18755

516

Vt-7

 

18756

1023

Vt-7

 

terület összesen:

12.602

nettó forgalmi érték összesen:

112.800.000

 

Érd Megyei Jogú Város Önkormányzata vagyonáról és a vagyontárgyak feletti tulajdonosi jogok gyakorlásáról szóló 13/2012. (III. 27.) számú rendeletének (a továbbiakban: Vagyonrendelet) 26. § (1) bekezdése alapján az önkormányzati vagyon tulajdonjogának átruházása, hasznosítása, ha annak 10. § szerinti értéke a mindenkori költségvetési törvényben kötelező versenyeztetés szempontjából meghatározott egyedi forgalmi értéket meghaladja, kizárólag versenyeztetés alkalmazásával történhet.

 

A Vagyonrendelet 10. § (1) bekezdése alapján az önkormányzati vagyon részét képező vagyonelem tulajdonjogának megszerzésére, átruházására, hasznosítására illetve bármely módon történő megterhelésére irányuló tulajdonosi döntést megelőzően annak forgalmi értékét, az ingatlan vagyonelem esetében – amennyiben annak várható forgalmi értéke vagy a vagyonkataszterbeli becsült értéke a nettó ötmillió forintot meghaladja – ingatlanszakértő által készített forgalmi értékbecslés alapján kell meghatározni.

 

A 2020. évi XC. törvény Magyarország 2021. évi központi költségvetéséről (3) bekezdés b) pontja alapján az egyedi forgalmi értékhatárt a 2021. évben 25 millió forint egyedi bruttó forgalmi érték képezi.

 

Tekintettel arra, hogy a pályáztatás módjáról, főbb feltételeiről a vagyonrendelet 26.§ (4) bekezdése alapján a tulajdonosi jog gyakorlója dönt, a fenti jogszabályi előírásokra figyelemmel arra teszek javaslatot, hogy az ingatlanok pályázat útján történő hasznosítására nyilvános pályázat útján kerüljön sor. A négy ingatlan együtt vásárolható meg, egy vevő tulajdonába szándékozik adni az önkormányzat.

A pályázat meghirdetésének a helye Érd Megyei Jogú Város Önkormányzata honlapja (www.erd.hu) és a Polgárok Háza hirdető táblája.

 

A pályázat kötelező tartalmát a Vagyonrendelet 1. számú melléklete tartalmazza.

 

A pályázatban csak az államháztartásról szóló 2011. évi CXCV. törvény 50. § (1) bekezdés c) pontja és a nemzeti vagyonról szóló 2011. évi CXCVI. törvény 3. § (1) bekezdés 1. pontja szerinti átlátható szervezet vehet részt.

 

Kiíró fenntartja azon jogát, hogy az érvényes pályázatok esetén is a pályázatot eredménytelenné nyilvánítsa, illetve visszavonja.

 

A pályázatok felbontásával egyidejűleg az Értékelési Bizottság véleményezi a pályázatokat és javaslatot tesz a tulajdonosi döntéshozatalra. A Közgyűlés az értékelést követő legközelebbi ülésén bírálja el a pályázatokat. Több jelentkező esetén előnyt élvez az érdi illetőségű, magasabb vételárat felajánló pályázó. Amennyiben a felajánlott vételár megegyezik, előnyt élvez az, aki kutatás – fejlesztési célú, munkahely teremtő beruházást megvalósító pályázatot nyújtott be.

 

A beérkezett hasznosítási pályázatok értékelésére a Vagyonrendelet 1. mellékletének 21/A pontja alapján az alábbi összetételű Értékelési Bizottság létrehozását javaslom:

 

  • Szűcs Gábor alpolgármester,
  • Csépán István gazdasági bizottsági elnök,
  • Simó Károly önkormányzati képviselő,
  • dr. Konkoly Zita jegyző,
  • dr. Fiam Ildikó vagyongazdálkodási és vagyon-nyilvántartási csoportvezető.

 

 

Érd, 2021. április 6.

 

 

 

Dr. Csőzik László

polgármester

 

 

 

 

HATÁROZATI JAVASLAT

 

 

Érd Megyei Jogú Város polgármestere – a katasztrófavédelemről és a hozzá kapcsolódó egyes törvények módosításáról szóló 2011. évi CXXVIII. törvény 46. § (4) bekezdése alapján, a veszélyhelyzet kihirdetéséről és a veszélyhelyzeti intézkedések hatálybalépéséről szóló 27/2021. (I. 29.) számú kormányrendeletre tekintettel – Érd Megyei Jogú Város Önkormányzat Közgyűlése feladat- és hatáskörében eljárva – az alábbi döntést hozza:

 

Érd Megyei Jogú Város Önkormányzata – az Érd Megyei Jogú Város Önkormányzata a vagyonáról és a vagyontárgyak feletti tulajdonosi jogok gyakorlásáról szóló 13/2012. (III. 27.) számú önkormányzati rendelet 26. § (1) bekezdésében foglalt jogkörében eljárva pályázatot ír ki az Érd Megyei Jogú Város tulajdonában álló 18754/2, 18754/3, 18755 és 18756 helyrajzi számú ingatlanok együttes értékesítésre a határozat mellékletét képező pályázati felhívásban foglalt feltételekkel.

 

A pályázat meghirdetésének a helye Érd Megyei Jogú Város Önkormányzata honlapja (www.erd.hu) és a Polgárok Háza hirdető táblája.

 

Érd Megyei Jogú Város Önkormányzat Közgyűlése a pályázatok véleményezésére az alábbi összetételű Értékelési Bizottságot hozza létre:

 

  • Szűcs Gábor alpolgármester,
  • Csépán István gazdasági bizottsági elnök,
  • Simó Károly önkormányzati képviselő,
  • dr. Konkoly Zita jegyző,
  • dr. Fiam Ildikó vagyongazdálkodási és vagyon-nyilvántartási csoportvezető.

 

 

Határidő:         közzétételre – a döntést követő 8 napon belül

Felelős:                       dr. Csőzik László – polgármester

 

Melléklet a …/2021. (IV. 6.) számú közgyűlési határozathoz

 

PÁLYÁZATI FELHÍVÁS

 

Kiíró megnevezése, székhelye:            Érd Megyei Jogú Város Önkormányzat Közgyűlése

                                                           2030 Érd, Alsó utca 1–3. (a továbbiakban: Kiíró)

 

Pályázat tárgya: Érd belterületen található 18754/2, 18754/3, 18755 és 18756 helyrajzi számú, az ingatlan-nyilvántartás szerint kivett beépítetlen terület besorolású, mindösszesen 12.602 négyzetméter nagyságú – a mellékelt térképmásolaton jelölt – ingatlanok tulajdonjogának együttes átruházása, kutatás-fejlesztési célú, munkahelyteremtő beruházás megvalósítására.

 

helyrajzi szám

terület

(négyzetméter):

övezeti besorolás

nettó forgalmi érték

(forint):

18754/2

9276

Vt-7

 

18754/3

1787

Vt-7

 

18755

516

Vt-7

 

18756

1023

Vt-7

 

terület összesen:

12.602

nettó forgalmi érték összesen:

112.800.000

 

Az ingatlanok a Helyi Építési Szabályzat (HÉSZ) szerint Vt-7. kivett beépítetlen terület besorolásúak.

 

A Kiíró által elfogadható minimális vételár:

A vételár a négy ingatlanra vonatkozóan: minimum 112.800.000 forint + áfa

 

A pályázat kifüggesztésének helye:

Érd Megyei Jogú Város Önkormányzata honlapján (www.erd.hu) és a Polgárok Háza hirdető tábláján.

 

A tulajdonjog átruházás feltételei, fizetés módja:

A pályázatnak tartalmaznia kell beruházás részletes leírását. A Kiíró előnyben részesíti az érdi illetőségű, kutatás – fejlesztési célú, munkahely teremtő beruházást megvalósító pályázót, a koronavírus okozta munkahelyhiány csökkentése érdekében.

 

Kizárólag olyan vételi ajánlat tehető, mely mind a négy ingatlan egyidejű megvásárlására irányul, részajánlat lehetősége kizárt. Az ingatlanokon munkahelyteremtő, lehetőleg kutatás-fejlesztési célú beruházást kell megvalósítani a pályázónak, legkésőbb a tulajdonjog bejegyzéstől számított három éven belül.

 

A tulajdonjog-bejegyzési engedély feltétele a vételár maradéktalan, egy összegben történő megfizetése az Önkormányzat számlájára.

 

A pályázat benyújtásának helye és módja, benyújtásának határideje:

Érd Megyei Jogú Város Önkormányzat Polgármesteri Hivatala, Ügyfélszolgálati Iroda (Érd, Alsó utca 3. szám alatti Polgárok Háza).

 

A pályázatokat papír alapon, zárt borítékban, az azonosításra közvetlenül alkalmatlan módon egy példányban személyesen, vagy meghatalmazott útján kell benyújtani.

 

A borítékra rá kell írni:„Ingatlanvásárlási pályázat – Érd, 18754/2, 18754/3, 18755 és 18756 helyrajzi számú ingatlanokra vonatozóan”.

 

Pályázat beérkezésének határideje: 2021. április 15. (csütörtök) 12.00 óra.

 

A pályázati kiírásban megjelölt helyen, az ott megjelölt időpontig benyújtott pályázatokra a Kiíró képviselője az átvétel időpontját rávezeti a pályázatot tartalmazó borítékra és igazolja az átvétel tényét.

 

 

 

A pályázattal kapcsolatos adatok, információk:

A pályázattal kapcsolatos további információ a Polgármesteri Hivatal Vagyongazdálkodási és Vagyon-nyilvántartási Csoportjánál, a +36 23 522 362 telefonszámon szerezhető be.

 

Hiánypótlás, eredménytelenség, érvénytelenség,  visszavonás:

Kiíró hiánypótlásra nem biztosít lehetőséget.

 

Kiíró fenntartja a jogot, hogy a pályázatot érvényes pályázatok esetén is eredménytelenné nyilvánítsa, illetve visszavonja.

 

Érvénytelen a pályázat, ha:

  • a kiírásban meghatározott határidő után nyújtották be;
  • a pályázó az árat nem egyértelműen határozta meg, illetve a megajánlott vételár/ellenérték a kikiáltási ár alatt van;
  • ha a pályázó nem tett kötelező erejű jognyilatkozatot a pályázatával kapcsolatban, vagy nem vállalt ajánlati kötöttséget;
  • a pályázat nem felel meg a pályázati kiírásban, valamint a jelen eljárási rendbe foglaltaknak.

 

Eredménytelen a pályázat, ha:

  • a pályázatra nem nyújtottak be érvényes ajánlatot;
  • a benyújtott pályázatok egyike sem felelt meg a pályázati kiírásban foglalt feltételeknek;
  • Kiíró eredménytelennek nyilvánítja.

 

Eredményes a pályázat, ha a pályázati kiírásban foglalt feltételeknek megfelelő egy, vagy több érvényes ajánlat érkezett.

 

Pályázati biztosíték:

Kiíró pályázati biztosítékot nem jelöl meg.

 

Pályázatok felbontásának ideje, helye és módja:

2021. április 16. (péntek), 10.00 óra

Polgármesteri Hivatal, Alsó utca 1., II. emeleti tárgyaló

 

A határidőben beérkezett pályázatok felbontása a benyújtási határidőt követő 3 munkanapon belül nyilvánosan történik.

 

A nyilvános bontáson a Kiíró képviselője, a Kiíró által meghívott személyek, valamint a pályázók, illetve meghatalmazottjaik vehetnek részt.

 

A pályázat elbírálásának menete, szempontrendszere:

Az ajánlatokat a benyújtási határidőt követő 30 napon belül kell elbírálni. Az elbírálási határidőt a Kiíró egyoldalú nyilatkozattal, egy alkalommal, legfeljebb 30 nappal meghosszabbíthatja. Erről az érintetteket tájékoztatni kell.

 

A pályázatokat az Értékelő Bizottság véleményezi és javaslatot tesz tulajdonosi döntéshozatalra. A Közgyűlés az értékelést követő legközelebbi ülésén bírálja el a pályázatokat.

 

Több jelentkező esetén előnyt élvez az érdi illetőségű, magasabb vételárat felajánló pályázó. Amennyiben az előző feltételnél egyezés van, előnyt élvez az a pályázó, aki kutatás-fejlesztési célú, munkahely teremtő beruházást megvalósító pályázatot nyújtott be.

 

A Kiíró az ajánlatok közül az összességében a legkedvezőbb feltételeket kínáló ajánlat mellett dönt. A döntésben megjelöli a nyertes ajánlattevőn kívüli helyezetteket is, rangsorolva a még elfogadható ajánlatokat, arra az esetre, ha a pályázat nyertesével a szerződéskötés meghiúsulna, vagy a szerződés aláírása után a nyertes a szerződést nem teljesíti és azért a Kiíró a szerződéstől eláll.

 

 

Az eredményhirdetés módja, helye, ideje:

Kiíró a pályázat eredményét az elbírálást követően haladéktalanul, de legkésőbb 8 munkanapon belül írásban közli valamennyi pályázóval.

 

Tárgyalásos eljárásra való áttérés lehetősége:

Kiíró a tárgyalásos eljárásra való áttérésre lehetőséget biztosít.

 

A pályázatok értékelését követően az Értékelési Bizottság tárgyalást kezdeményezhet ha,

  • többen adnak be megfelelő pályázatot;
  • a pályázó által benyújtott pályázat kirívóan aránytalannak értékelt kötelezettségvállalást tartalmaz.

 

A tárgyalásos eljárásra történő áttérés esetén, Kiírónak az összes érvényes pályázatot benyújtó pályázót meg kell hívni a tárgyalásra. A tárgyalás, illetőleg az újabb ajánlattétel, kizárólag az ajánlat módosítására irányulhat. A pályázó az eredeti pályázatban foglaltakhoz képest Kiíró számára, csak kedvezőbb pályázatot nyújthat be.

 

Az ajánlatnak tartalmaznia kell:

  • az ajánlattevő nevét, lakóhelyét (székhelyét), telefonszámát, telefaxszámát;
  • az ajánlattevő rövid bemutatását, tevékenységét;
  • a megajánlott vételár, vagy ellenszolgáltatás összegét;
  • az ajánlat pénzügyi feltételeit, a fizetés módját;
  • a pályázati kiírásban foglalt feltételek elfogadására vonatkozó nyilatkozatokat;
  • a beruházás részletes leírását.

 

Amennyiben a pályázó jogi személy, vagy jogi személyiség nélküli gazdasági társaság, vagy személyes joga szerint jogképes szervezet, a pályázatnak tartalmaznia kell a pályázó átláthatósági nyilatkozatát, a 30 napnál nem régebbi cégkivonatát, vagy cégbejegyzés iránti kérelmének másolatát, illetve a nyilvántartásba vételről szóló okiratot, az aláírásra jogosult képviselőjének aláírási címpéldányát, amennyiben ilyenre kötelezett.

 

Amennyiben a pályázó egyéni vállalkozó, a pályázatnak tartalmaznia kell a pályázó vállalkozói engedélyének hiteles másolatát.

 

Amennyiben az Európai Unió más tagállamában letelepedett ajánlattevő letelepedési helye szerinti országban az előző két bekezdésben meghatározott dokumentumok nem léteznek, az azzal egyenértékű dokumentumokat.

 

Amennyiben az ajánlattevő természetes személy az ajánlatnak tartalmaznia kell az ajánlattevő személyi adatait.

 

A konzorciumban pályázóknak pályázatukhoz csatolni kell a közöttük létrejött megállapodást és meg kell jelölniük a meghatalmazással eljáró képviselőjük nevét és a konzorciumi tagokra vonatkozó cégkivonatot, aláírási címpéldányt, átláthatósági nyilatkozatot.

 

A pályázaton csak az vehet részt, aki a pályázatában nyilatkozik arról, hogy a pályázati kiírásnak megfelel, nyilatkozik továbbá arról, hogy neki, és nem természetes személy pályázónál az érdekeltségi körébe tartozó más személynek sem áll fenn tartozása az önkormányzattal vagy adóhatósággal szemben. A pályázathoz csatolni kell a nemleges adótartozásról szóló igazolásokat is (NAV, Önkormányzat).

 

Az ajánlati kötöttség a pályázatok benyújtására nyitva álló határidő lejáratától kezdődik. Az pályázó a pályázatához a pályázati kiírásban meghatározott időpontig, de legalább a benyújtási határidő lejártától számított 60 napig kötve van, kivéve, ha a Kiíró ezen időponton belül a pályázati nyertessel szerződést köt, vagy a pályázókkal írásban közli a pályázat eredménytelenségét.