Tisztelt Közgyűlés!
A Magyarország helyi önkormányzatairól szóló 2011. évi CLXXXIX. törvény 32. § (2) bekezdésének k) pontja szerint a települési képviselő a törvényben foglaltaknak megfelelően köteles kapcsolatot tartani a választópolgárokkal, akiknek évente legalább egy alkalommal tájékoztatást nyújt képviselői tevékenységéről.
A fenti rendelkezés végrehajtása érdekében az Érd Megyei Jogú Város Önkormányzatának Közgyűlése és szervei Szervezeti és Működési Szabályzatáról szóló 31/2014. (XI.26.) önkormányzati rendelet 46. § (2) bekezdése előírja, hogy a képviselői munkáról szóló tájékoztatót a képviselőnek írásban be kell nyújtani a Közgyűlésnek.
A 2014. évi helyi önkormányzati választásokon listás – 20-30-as – képviselőként közgyűlési tevékenységemet továbbra is összehangolom Egyesületünk külső bizottsági tagjaival, Csengeri Attilával és Martin Norberttel.
A 2018. évben megtartott Közgyűléseken is igyekeztem a fontos témákban megnyilvánulni, felszólaltam a jelentősebb ügyek tárgyalásánál, a politikai jellegű vitákban rendszeresen részt vettem – amennyiben a közgyűlési kisebbség jogainak sérelmét véltem felfedezni, rendszeresen szóvá tettem.
Az üléseken folyamatosan tolmácsoltam az engem felkereső polgárok problémafelvetéseit, kérdéseit a városvezetés felé. Így többek között a Bányász utca és a Fényező utcákban tapasztalható szállópor-szennyezések felszámolása, az Ürmös utcai kocsibejárók problematikája, a Balatoni úton a Nőszirom utca, a Napvirág utca és a Lótusz utca metszéspontjában gyalogátkelőhely kialakítása érdekében is szót emeltem.
2018-ban is – fix fogadóóra helyett állandó elérhetőséget biztosítva – fogadtam a panaszukkal hozzám forduló érdieket, döntően a közvetlen lakóhelyüket érintő egyedi témákban (szilárd útburkolat és járda hiánya, környezetvédelmi problémák stb.), melyekben megoldást kerestek, vagy „csak” tájékoztatást igényeltek, emellett számos esetben ingyenes jogsegélyszolgálatot is biztosítottam számukra.
Kiálltam az Elvira-majorbéli csonthéjasgyümölcs-génbank megóvása érdekében. Az április Közgyűlésen megtartott demonstráció segítségével sikerült országos viszonylatban is felhívnunk a figyelmet a kérdés jelentőségére.
A vonatkozó geodéziai felmérés és tervek kapcsán kértem, hogy az óvárosi gátra ne tereljék rá az autóforgalmat, az maradjon meg a kerekpárosoknak és a gyalogosoknak.
A Swietelsky Építő Korlátolt Felelősségű Társaság által az Önkormányzat ellen vállalkozói díj megfizetése iránt indított és jogerősen befejeződött per kapcsán vizsgálatot kértem, az ügyet és a jogvitát a perben eljáró ügyvéddel részletesen áttekintettem.
A csatornázási program lakossági érdekeltségi hozzájárulásainak visszatérítésével kapcsolatban megfogalmazott számos igény és javaslat kapcsán a nyilvánosság előtt az önerőt biztosító pénzek visszajuttatása mellett foglaltam állást. Széles körű egyeztetéseket folytattam mindazon civil, szakmai és magánszereplőkkel, akik követelik a fellépést az ügyben. A kapcsolódó jogi eljárások szakmai előkészítésében részt veszek.
A Fenyves-Parkvárosi lőtérre tervezett lakópark-beruházást elleneztem, az ügyben megtartott fórumokon részt vettem, illetőleg magam is szorgalmaztam az ott élő lakosokkal való közvetlen eszmecserére, véleményük meghallgatására lehetőséget biztosító lakossági fórum összehívását.
Az Érd Körbe Egyesület és a 20-30 Egyesület hagyományos és sikeres városi rendezvényei (bringás felvonulás, tökfesztivál, szilveszteri futás) térítésmentes közterület-használata biztosításának polgármester általi megvonásával összefüggésben a közterületek használatáról szóló helyi rendelet módosítása iránt az év utolsó hónapjában önálló indítvánnyal élek. A javaslat célja, hogy elejét lehessen venni annak, hogy a non-profit helyi szervezeteknek – egyébként teljesen életszerűtlen és méltánytalan módon – horribilis pénzösszegeket kelljen fizetniük a nagyközönség számára ingyenes és politikamentes rendezvényeik megtartásért (pl. ha igénybe kívánnák venni a rendezvények megtartására leginkább alkalmas főteret), amennyiben a kérdésben jelenleg döntésre jogosult polgármester „szimpátiáját nem élveznék”.
A helyi civil közéletben aktívan jelen voltam, az Érdi Közéleti Kerekasztal nemzeti ünnepnapokon megtartott „kényszerűen alternatív” rendezvényein – melyeket a hivatalos városi ünnepségeken a városvezetők ellenzéket rendszeresen negatívan minősítő, ünnephez méltatlannak tartott szónoklatai miatt szerveztek – beszédeket mondtam.
Érd, 2018. december 14.
Dr. Csőzik László