Dr. Csőzik László polgármester: Ez lényegében három elemből állt volna és elsősorban mi a teraszos vendéglátó ipari egységeken szerettünk volna segíteni, ezt végül megtette helyettünk a Kormány és így két ok maradt a módosításra. Az egyik, hogy jogszabály módosítás okán nem szedhetünk áfát, mert nem gazdasági tevékenység a közterület-használati díj és lényegében azt is kimondták, hogy mi közhatalomként járunk el, nem gazdasági szereplőként. A másik ok meg a taxisok. Egyébként Tekauer Norbert képviselő úr kezdeményezte talán első ízben, hogy lépjünk, de magunktól is úgy gondoljuk, meg szerintem a Közgyűlés egésze is, hogy segítsük meg az érdi személyszállító vállalkozásokat, az érdi székhelyűeket azzal, hogy a január 1-jétől visszamenőleges hatállyal, melyre lehetőséget ad a jogszabály, biztosítsuk ezt a térítésmentes droszt használatot.


Dr. Bács István képviselő: Van ebben egy kisebb módosítás, ami miatt mi nem feltétlen tudjuk támogatni ezt az előterjesztést, mégpedig a korábbi 24 óra 72 órára történő elcsúsztatását. Erre azért lehet szükség véleményünk szerint, mert nincsen meg a megfelelő létszám ennek a kezelésére. Hogy itt mire gondolok: hogyha a közterület-felügyelő engedély nélküli bármilyen típusú közterület-használatot észlel, akkor amennyiben az közlekedésre veszélyes, vagy bármi úton veszélyes, akkor felszólítja az illetőt, hogy azonnal hagyja abba, vagy pedig arra van lehetősége, hogy a rendelet szerint 72 órán belül megkérje a közterület-használati engedélyt. Amennyiben mondjuk valaki 2 héttel ezelőtt leborított egy kupac sódert a közterületre, akkor kimegy a közterület-felügyelő, felszólítja, hogy 72 órán belül neki engedélyt kell kérnie erre, ő ezt az engedélyt vagy megkéri, vagy nem, de a lényeg, hogy majd az engedély kiállításának a napjától kell neki közterület-foglalási díjat fizetnie, egyébként pedig nem kell közterület-foglalási díjat fizetni és bírság sem jár érte. Úgy gondolom, hogy a mai világban, amikor elektronikus ügyintézés van, az engedély megkérésére bőven elég 24 óra, hiszen az ember leül a számítógép elé, elküldi az e-mailt ügyfélkapun keresztül, e-papíron keresztül, beérkezik a hivatalba, tehát az ő részéről ez rendben van, és amikor a köztisztviselő kollégánk kiállítja ezt az engedélyt, illetve amikor majd visszaellenőrzik a közterület-felügyelő kollégák, akkor azt fogják látni, hogy rendben van. Itt semmi más oka ennek szerintem nincs, mint hogy kevesen látják el ezt a feladatot. Ez tulajdonképpen kitolja azt a határidőt, amíg az ember, ha lebukik, szabálytalanul tovább használhatja a közterületet az adott célra, amire kérte. Fölhívom polgármester úr figyelmét, hogy az összes többi rendeletünk nem ilyen megengedő, csak a közterületes rendeletünk ilyen megengedő. Például a behajtási engedélyt kutya kötelessége mindenkinek előtte megkérni, mielőtt be szeretne egy adott súly fölötti autóval hajtani a város olyan utcáiba, amelyik súlykorlátozás alá esnek. Közterület-foglalás esetén is így van, ha az ember felújítja a házát, vagy rendel 2 köbméter homokot vagy bármilyen más úton-módon igénybe szeretné venni a közterületet, akkor azt általában már előző nap tudja, tehát ezt meg tudja ejteni. Nem értem, hogy ebben az egy rendeletben miért vagyunk ilyen megengedők, illetve elnézők a szabálytalankodóval szemben?

 

Dr. Csőzik László polgármester: Valójában a Polgármesteri Hivatal illetékes munkatársai tudnák jól megindokolni és meg is fogják remélem mindjárt ezt a dolgot, hiszen az előterjesztés az röviden intézi el szerintem is azzal, hogy a gyakorlatban nehezen alkalmazható a 72 óra a 24 óra helyett. Megkérném dr. Barabás Emőkét, hogy praktikus magyarázattal szolgáljon mindezekre.

 

Dr. Barabás Emőke, Lakosság-szolgálati irodavezető: A 72 órára történő módosításnak leginkább technikai jellege van, ami egészen egyszerűen annyi, hogy így a határozatot ebben az időintervallumban ki tudjuk adni az adott kérelmező személynek. Ez nem jelenti azt, hogy nem járnak kint a közterület-felügyelő kollégák, vagy hogy nem alkalmaznak szankciót, egészen egyszerűen ennyi idő az, ami alatt ki tudjuk adni az engedély határozat. Azt azért szeretném tisztázni, hogy a helyszínen mérlegelési jogköre van a közterület-felügyelőknek, tehát ez nem azokra az esetekre szól, akik tudjuk, hogy tisztában lettek volna a kérelem benyújtásával és nem tettek eleget. Rengeteg olyan esettel találkozunk, ahol tényleg új beköltözők, vagy a konténerszállító cégeknek a tájékoztatási kötelezettsége elmulasztása miatt nem kérték meg az engedélyt. Ettől függetlenül nem jelenti azt, hogy kevesebb szankció fog beérkezni, egyszerűen annyi, hogy 72 óra alatt biztonsággal ki tudjuk állítani a határozatot.


Dr. Bács István képviselő: Én is ugyanezt mondtam, nyilván hogyha kétszer ennyi kolléga lenne, akkor gyorsabban ki lehetne állítani ezt a határozatot, de nem ez a lényeg, hanem az a lényeg, hogy minden egyes esetben legyen az példának okáért behajtási engedély, azt előre kell kérni, mégpedig a közterület jogosulatlan igénybevétele miatt. Városunk efelől eltekint és azt mondja a jó embernek, hogy nem baj, kérd meg a közterület-foglalási engedélyt és akkor még bírságot se kell fizetned, hanem majd a határozat kiállításának napjától kezdve megkapod. Az országban nincs olyan település, ahol nem kell közterület-foglalási engedélyt kérni a közterület igénybevételére, tehát ez nem indok, hogy az új beköltözők nem tudják, hogy ilyen irányú kötelezettségük lenne. A legkisebb településtől a legnagyobbig, mindenhol meg kell kérni a közterület-foglalási engedélyt. Én azzal nem értek egyet, hogy valaki tudja, hogy igénybe veszi a közterületet, már előre, ha máskor nem akkor, amikor jön a sóderes, most az, hogy a konténeres őt nem tájékoztatta, az nem kifogás, hiszen a konténeres előtte útvonalengedélyt kért egyébként a hivataltól, hogy behajthasson abba az utcába és lerakhassa a konténerét vagy egész évre, vagy pedig kifejezetten arra az egy címre. Két lehetősége van ebben a tekintetben. Én ezért ab ovo nem értek egyet, hogy szemet hunyunk jogosulatlan közterület-használat felett és én úgy gondolom, hogy ez éves szinten több tíz millió forint, ami ebből befolyik a város kasszájába egy boldogabb évbe. De most talán az építkezések elszaporodása miatt jelentős a fokozott igénybevétel.

 

Dr. Barabás Emőke, Lakosság-szolgálati irodavezető: Ahogy az imént mondtam, ettől függetlenül a szankcionálás nem marad el, a behajtási engedélyek tekintetében, hogy reflektáljak, arányaiban pont ugyanannyi szankciót alkalmazunk, mint közterület-használati engedély hiányánál. Tehát ez nem jelenti azt, hogy nem szankcionáljuk, amennyiben az adott helyzet úgy kívánja meg, ez nem jelent jövedelemkiesést a hivatal számára.

 

Dr. Csőzik László polgármester: Az elmulasztó költségére elvégezteti, amennyiben az 72 órán belül nem tesz eleget a felhívásnak - tehát ennyi a kitétel.


Lengyel Péter képviselő: Gazdasági végzettségem van, némi jogot azért hallgattam és maximálisan egyet tudok érteni azzal, amit dr. Bács István képviselőtársam sugall, hogy a jogszabály nem ismerete, az nem mentesít. Én is inkább a szigorúbb és a szűkebb határidő mellett érvelnék itt most egy picit, függetlenül attól, hogy ez jövedelemkiesést nem okoz, illetve a bírságszámot nem csökkenti. Azt gondolom, hogy ismernie kell annak, aki közterületet vesz igénybe, hogy milyen kötelezettségeket ró rá a jogszabály.

 

Dr. Csőzik László polgármester: Nem szívesen szavazok most erről.


Dr. Bács István képviselő: Arra kérem, hogy ezt vizsgáljuk felül. Most szavazzunk erről a kérdésről, mert a taxisok is benne vannak. A jelenlegi városvezető frakció ezt úgyis megszavazza, mi nem szavazzuk meg, de arra szeretném kérni akkor a Polgármesteri Hivatal munkatársait és polgármester urat, hogy ezt vizsgáljuk felül, mert itt maga az elv az, ami szerintem nem teljesen korrekt.

 

Dr. Csőzik László polgármester: Gondolkodtam azon, hogy vegyük ki a 4. §, de nem lehet, mert rendelet, írásban nem került benyújtásra módosító. Legyen ez, tehát visszatérhetünk rá, nézzük meg, engem is roppant mód érdekel. Köszönöm a hozzászólást, akkor szavazzunk. A szavazás előtt még gyorsan elmondom, hogy a Pénzügyi Bizottság 9 igen szavazattal, egyhangúlag, a Jogi és Közbiztonsági Bizottság pedig 5 igennel és 2 ellenszavazattal javasolta elfogadásra. Felteszi szavazásra a rendelet módosítást.

 

 

Az előterjesztett és szavazásra feltett rendelet tervezet:

„a közterületek használatáról szóló 68/2011. (X. 26.) önkormányzati rendelet módosításáról

Érd Megyei Jogú Város Közgyűlése az Alaptörvény 32. cikk (2) bekezdésében meghatározott eredeti jogalkotói hatáskörében, és a Magyarország helyi önkormányzatairól szóló 2011. évi CLXXXIX. törvény 13. § (1) bekezdés 2. pontjában meghatározott feladatkörében eljárva a következőket rendeli el:

1. §

A közterületek használatáról szóló 68/2011. (X.26.) önkormányzati rendelet 19. § (3) és (4) bekezdése helyébe a következő rendelkezések lépnek:

„(3) A közterület használati díj az általános forgalmi adóról szóló 2007. évi CXXVII. törvény 7. § (1) bekezdése alapján mentes az általános forgalmi adó alól.

(4) A közterület-használati díj megfizetése a meghatározott időtartamú használat estén az érvényes engedély kiadásakor egy összegben esedékes. Folyamatos közterület-használat esetén a közterület-használati díj az érintett negyedév első hónapjának utolsó napjáig esedékes. A jogosult köteles a befizetett bizonylatot elektronikus úton vagy személyesen bemutatni az engedélyben meghatározottak szerint.””

2. §

A közterületek használatáról szóló 68/2011. (X.26.) önkormányzati rendelet 20. §-a a következő g) ponttal egészül ki:

(Nem kell közterület-használati díjat fizetni:)

„g)az érdi székhellyel rendelkező vállalkozásoknak 2021. január 1. napjától kijelölt közúti közlekedési szolgáltatás – taxi állomáshelyek (droszt) – igénybevétele esetén.”

3. §

A közterületek használatáról szóló 68/2011. (X.26.) önkormányzati rendelet a következő 20/A. §-sal egészül ki:

„20/A. §

A 20. § g) pontjában meghatározott kedvezményt a Közgyűlés minden évben felülvizsgálja”

4. §

A közterületek használatáról szóló 68/2011. (X.26.) önkormányzati rendelet 22. § (1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

„(1) Aki a közterületeket, azok építményeit, berendezéseit és felszerelésüket nem rendeltetésüknek megfelelően, vagy engedély nélkül, illetve az engedélytől eltérő módon, illetve azt meghaladó mértékben használja, köteles a tulajdonos vagy megbízottja felhívására a jogellenes használatot megszüntetni, továbbá kötelezhető a közterület eredeti állapotának a helyreállítására. E kötelezettség elmulasztása esetén a tulajdonos önkormányzat, illetve megbízottja az eredeti állapot helyreállítását a kötelezettséget elmulasztó költségére elvégezteti, amennyiben a helyreállításra vonatkozó felhívásnak az érintett 72 órán belül nem tesz eleget”

5. §

A közterületek használatáról szóló 68/2011. (X.26.) önkormányzati rendelet 1. melléklete az 1. melléklet szerint módosul.

6. §

Ez a rendelet a kihirdetését követő napon lép hatályba.

 

 

 

Dr. Konkoly Zita

jegyző

      Dr. Csőzik László

         polgármester

 

1. melléklet a …. /2021. (……...) önkormányzati rendelethez

1. A közterületek használatáról szóló 68/2011. (X. 26.) számú önkormányzati rendelet 1. mellékletének utolsó mondata helyébe az alábbi rendelkezés lép:

„A fenti közterület-használati díjak áfamentesek.”

Függelék a …. /2021. (…….) számú önkormányzati rendelethez

Érd Megyei Jogú Város Polgármesteri Hivatala            

Lakosság- Szolgálati Iroda

2030 Érd, Alsó utca 3.

Telefon: +36 23 522 300 /280-as mellék

Ügyfélfogadási idő: hétfőn 13:00–17:30 óráig, szerdán 8:00–12:00 óráig, 13:00–16:30 óráig

Közterület-használati engedély IRÁNTI KÉRELEM

I. A kérelmező adatai:

1. A kérelmező neve: …

2. A kérelmező születési neve:…; születése helye és ideje: …; anyja születési neve: …; magánszemély és egyéni vállalkozó kérelmező esetén)

3. A kérelmező címe/székhelye: …

4. A kérelmező cégjegyzékszáma, az egyéni vállalkozó nyilvántartási száma, őstermelői igazolvány száma: …

5. A kérelmező adószáma (egyéni vállalkozó, gazdálkodó szervezet esetén): …

6. A kérelmező bankszámla száma (egyéni vállalkozó, gazdálkodó szervezet esetén): …

7. A kérelmező telefonszáma, faxszáma, e-mail címe: …

8. A közterületen folytatni kívánt tevékenység: (a megfelelő aláhúzandó)

  • A közterületbe 10 centiméteren túl benyúló üzlethomlokzatok (portálok), üzleti védőtető, ernyő-szerkezet, üzlethomlokzatra szerelt cégér és egyéb hirdetési célú berendezés elhelyezésére;
  • Kizárólag üzletbe történő szállítás miatt az áru ki- és berakodása céljára az elárusítóhely nappali nyitva tartásának időtartama alatt a közterület feltétlenül szükséges ideig történő igénybevételére;
  • Alkalmi árusítás, alkalmi vásár, automata kihelyezés esetén;
  • Mozgóárusításra;
  • Cirkuszi, vidámparki tevékenység céljára;
  • Hatósági jelzés nélküli, vagy közlekedésre alkalmatlan jármű legfeljebb 30 napig történő elhelyezésére;
  • A településképet meghatározó reklámok, reklámhordozók és cégérek elhelyezésének szabályait meghatározó önkormányzati rendelet szerinti utcabútorok közterületen történő elhelyezésére;
  • A 3,5 tonna össztömeget meg nem haladó különleges gépjármű, munkagép valamint ezek vontatmányai, továbbá járműszerelvény elhelyezésére, azzal, hogy mindezek tekintetében legfeljebb 30 napos időtartamra szóló engedély adható ki;
  • Az építtetőnek, ennek hiányában a tulajdonosnak az építési munkával kapcsolatos építőanyag, törmelék, és egyéb anyag tárolására, különböző méretű konténer elhelyezésére, állványozás, lakókocsi, lakókonténer tárolására;
  • Nem a posta által kihelyezett postai levél gyűjtőláda elhelyezésére;
  • 10.1. Postai levél gyűjtőláda, előreszállító láda elhelyezésére;
  • Non-profit, sport, kulturális rendezvények megtartására;
  • A 11. pontba nem tartozó nem városi rendezvény tartása esetén;
  • Tehergépjárművek és vontatmányaik, munkagépek, autóbuszok, mezőgazdasági vontatók, lassú járművek és járműszerelvények a város közterületein történő elhelyezéséhez, amennyiben a jármű megengedett legnagyobb össztömege 3500–7500 kilogramm között van;
  • Nem az 1. és 7. pont szerinti eszközök igénybevétel történő reklámozásra (különösen: szórólaposztás, „szendvicsember”, reklámcélú jármű, eszköz elhelyezése, illetve üzemeltetése), valamint üzlet előtti termékkihelyezés esetén;
  • Utcazenélésre, mutatványos, művészeti és előadó-művészeti tevékenység végzésére;
  • Pavilon elhelyezésére, figyelemmel a 9. § (6) bekezdésének előírására;
  • Vendéglátó előkert (terasz) céljára használt terület idényjellegű igénybevételére;
  • Köztárgyak (szobrok, emlékművek, díszkutak, díszburkolatok, alapzatos zászlórudak, kertészeti műtárgyak, utcabútorok stb.) elhelyezésére, mely alól kivételt képeznek az önkormányzat által megrendelt köztárgyak;
  • Kijelölt közúti közlekedési szolgáltatás – taxi állomáshelyek (droszt) – igénybevételére;
  • Elektromos töltőoszlop és kiszolgáló területének a létesítésére;
  • Egyéb, az épített környezet alakításáról és védelméről szóló 1997. évi LXXVIII. törvény 54. § (4) bekezdésében meghatározott rendeltetéstől eltérő közterület-használat esetén.

9. A folytatni kívánt tevékenység helye:

9.1. a tevékenység címe(i), helyrajzi száma: …

9.2. árusítás esetén az áru (termék) megnevezése: …

9.3. a használni kívánt terület alapterülete (négyzetméter): …

9.4. árusítás esetén az árusítóeszköz megnevezése: …

10. A tevékenység megkezdésének dátuma: …

A tevékenység befejezésének dátuma: …

Csatolandó okiratok: cégkivonat, aláírási címpéldány, egyéni vállalkozói igazolvány, őstermelői igazolvány, hatóságok engedélye, útvonalterv, műszaki leírás.

Amennyiben nem a kérelmező személyesen vagy a vállalkozás képviseletre jogosult tagja jár el, meghatalmazást csatolni kell.

Érd, 20… … hó … nap.

 

aláírás, pecsét

A kérelmet leadó: 

Neve:  

Elérhetősége:”

 

 

 

Érd Megyei Jogú Város Közgyűlése 12 igen szavazattal, 3 ellenszavazattal és tartózkodás nélkül a következő rendeletet alkotta:


21/2021. (VI. 30.)

önkormányzati rendelete

 

a közterületek használatáról szóló 68/2011. (X. 26.) önkormányzati rendelet módosításáról

Érd Megyei Jogú Város Közgyűlése az Alaptörvény 32. cikk (2) bekezdésében meghatározott eredeti jogalkotói hatáskörében, és a Magyarország helyi önkormányzatairól szóló 2011. évi CLXXXIX. törvény 13. § (1) bekezdés 2. pontjában meghatározott feladatkörében eljárva a következőket rendeli el:

1. §

A közterületek használatáról szóló 68/2011. (X.26.) önkormányzati rendelet 19. § (3) és (4) bekezdése helyébe a következő rendelkezések lépnek:

„(3) A közterület használati díj az általános forgalmi adóról szóló 2007. évi CXXVII. törvény 7. § (1) bekezdése alapján mentes az általános forgalmi adó alól.

(4) A közterület-használati díj megfizetése a meghatározott időtartamú használat estén az érvényes engedély kiadásakor egy összegben esedékes. Folyamatos közterület-használat esetén a közterület-használati díj az érintett negyedév első hónapjának utolsó napjáig esedékes. A jogosult köteles a befizetett bizonylatot elektronikus úton vagy személyesen bemutatni az engedélyben meghatározottak szerint.””

2. §

A közterületek használatáról szóló 68/2011. (X.26.) önkormányzati rendelet 20. §-a a következő g) ponttal egészül ki:

(Nem kell közterület-használati díjat fizetni:)

„g)az érdi székhellyel rendelkező vállalkozásoknak 2021. január 1. napjától kijelölt közúti közlekedési szolgáltatás – taxi állomáshelyek (droszt) – igénybevétele esetén.”

3. §

A közterületek használatáról szóló 68/2011. (X.26.) önkormányzati rendelet a következő 20/A. §-sal egészül ki:

„20/A. §

A 20. § g) pontjában meghatározott kedvezményt a Közgyűlés minden évben felülvizsgálja”

 

4. §

A közterületek használatáról szóló 68/2011. (X.26.) önkormányzati rendelet 22. § (1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:

„(1) Aki a közterületeket, azok építményeit, berendezéseit és felszerelésüket nem rendeltetésüknek megfelelően, vagy engedély nélkül, illetve az engedélytől eltérő módon, illetve azt meghaladó mértékben használja, köteles a tulajdonos vagy megbízottja felhívására a jogellenes használatot megszüntetni, továbbá kötelezhető a közterület eredeti állapotának a helyreállítására. E kötelezettség elmulasztása esetén a tulajdonos önkormányzat, illetve megbízottja az eredeti állapot helyreállítását a kötelezettséget elmulasztó költségére elvégezteti, amennyiben a helyreállításra vonatkozó felhívásnak az érintett 72 órán belül nem tesz eleget”

5. §

A közterületek használatáról szóló 68/2011. (X.26.) önkormányzati rendelet 1. melléklete az 1. melléklet szerint módosul.

6. §

Ez a rendelet a kihirdetését követő napon lép hatályba.

 

 

 

Dr. Konkoly Zita

jegyző

      Dr. Csőzik László

         polgármester

 

 

 

1. melléklet a 21/2021. (VI.30.) önkormányzati rendelethez

 

1. A közterületek használatáról szóló 68/2011. (X. 26.) számú önkormányzati rendelet 1. mellékletének utolsó mondata helyébe az alábbi rendelkezés lép:

 

„A fenti közterület-használati díjak áfamentesek.”

 

 

 

Függelék a 21/2021. (VI.30.) számú önkormányzati rendelethez

 

Érd Megyei Jogú Város Polgármesteri Hivatala            

Lakosság- Szolgálati Iroda

2030 Érd, Alsó utca 3.

Telefon: +36 23 522 300 /280-as mellék

Ügyfélfogadási idő: hétfőn 13:00–17:30 óráig, szerdán 8:00–12:00 óráig, 13:00–16:30 óráig

 

Közterület-használati engedély IRÁNTI KÉRELEM

 

I. A kérelmező adatai:

1. A kérelmező neve: …

2. A kérelmező születési neve:…; születése helye és ideje: …; anyja születési neve: …; magánszemély és egyéni vállalkozó kérelmező esetén)

3. A kérelmező címe/székhelye: …

4. A kérelmező cégjegyzékszáma, az egyéni vállalkozó nyilvántartási száma, őstermelői igazolvány száma: …

5. A kérelmező adószáma (egyéni vállalkozó, gazdálkodó szervezet esetén): …

6. A kérelmező bankszámla száma (egyéni vállalkozó, gazdálkodó szervezet esetén): …

7. A kérelmező telefonszáma, faxszáma, e-mail címe: …

8. A közterületen folytatni kívánt tevékenység: (a megfelelő aláhúzandó)

  • A közterületbe 10 centiméteren túl benyúló üzlethomlokzatok (portálok), üzleti védőtető, ernyő-szerkezet, üzlethomlokzatra szerelt cégér és egyéb hirdetési célú berendezés elhelyezésére;
  • Kizárólag üzletbe történő szállítás miatt az áru ki- és berakodása céljára az elárusítóhely nappali nyitva tartásának időtartama alatt a közterület feltétlenül szükséges ideig történő igénybevételére;
  • Alkalmi árusítás, alkalmi vásár, automata kihelyezés esetén;
  • Mozgóárusításra;
  • Cirkuszi, vidámparki tevékenység céljára;
  • Hatósági jelzés nélküli, vagy közlekedésre alkalmatlan jármű legfeljebb 30 napig történő elhelyezésére;
  • A településképet meghatározó reklámok, reklámhordozók és cégérek elhelyezésének szabályait meghatározó önkormányzati rendelet szerinti utcabútorok közterületen történő elhelyezésére;
  • A 3,5 tonna össztömeget meg nem haladó különleges gépjármű, munkagép valamint ezek vontatmányai, továbbá járműszerelvény elhelyezésére, azzal, hogy mindezek tekintetében legfeljebb 30 napos időtartamra szóló engedély adható ki;
  • Az építtetőnek, ennek hiányában a tulajdonosnak az építési munkával kapcsolatos építőanyag, törmelék, és egyéb anyag tárolására, különböző méretű konténer elhelyezésére, állványozás, lakókocsi, lakókonténer tárolására;
  • Nem a posta által kihelyezett postai levél gyűjtőláda elhelyezésére;
  • 10.1. Postai levél gyűjtőláda, előreszállító láda elhelyezésére;
  • Non-profit, sport, kulturális rendezvények megtartására;
  • A 11. pontba nem tartozó nem városi rendezvény tartása esetén;
  • Tehergépjárművek és vontatmányaik, munkagépek, autóbuszok, mezőgazdasági vontatók, lassú járművek és járműszerelvények a város közterületein történő elhelyezéséhez, amennyiben a jármű megengedett legnagyobb össztömege 3500–7500 kilogramm között van;
  • Nem az 1. és 7. pont szerinti eszközök igénybevétel történő reklámozásra (különösen: szórólaposztás, „szendvicsember”, reklámcélú jármű, eszköz elhelyezése, illetve üzemeltetése), valamint üzlet előtti termékkihelyezés esetén;
  • Utcazenélésre, mutatványos, művészeti és előadó-művészeti tevékenység végzésére;
  • Pavilon elhelyezésére, figyelemmel a 9. § (6) bekezdésének előírására;
  • Vendéglátó előkert (terasz) céljára használt terület idényjellegű igénybevételére;
  • Köztárgyak (szobrok, emlékművek, díszkutak, díszburkolatok, alapzatos zászlórudak, kertészeti műtárgyak, utcabútorok stb.) elhelyezésére, mely alól kivételt képeznek az önkormányzat által megrendelt köztárgyak;
  • Kijelölt közúti közlekedési szolgáltatás – taxi állomáshelyek (droszt) – igénybevételére;
  • Elektromos töltőoszlop és kiszolgáló területének a létesítésére;
  • Egyéb, az épített környezet alakításáról és védelméről szóló 1997. évi LXXVIII. törvény 54. § (4) bekezdésében meghatározott rendeltetéstől eltérő közterület-használat esetén.

 

9. A folytatni kívánt tevékenység helye:

9.1. a tevékenység címe(i), helyrajzi száma: …

9.2. árusítás esetén az áru (termék) megnevezése: …

9.3. a használni kívánt terület alapterülete (négyzetméter): …

9.4. árusítás esetén az árusítóeszköz megnevezése: …

10. A tevékenység megkezdésének dátuma: …

A tevékenység befejezésének dátuma: …

 

Csatolandó okiratok: cégkivonat, aláírási címpéldány, egyéni vállalkozói igazolvány, őstermelői igazolvány, hatóságok engedélye, útvonalterv, műszaki leírás.

 

Amennyiben nem a kérelmező személyesen vagy a vállalkozás képviseletre jogosult tagja jár el, meghatalmazást csatolni kell.

 

 

Érd, 20… … hó … nap.

 

 

 

aláírás, pecsét

 

 

A kérelmet leadó: 

Neve:

Elérhetősége:

 

 

 

A rendelet-tervezetről a Közgyűlés az alábbiak szerint szavazott:

 

Andrasek Mónika

Igen

Antunovits Antal

Távol

Dr. Asztalos Éva

Igen

Dr. Bács István

Nem

 

Balla Imre

Igen

Csépán István

Igen

Dr. Csőzik László

Igen

Csornainé Romhányi Judit

Igen

Demjén Attila

Igen

Fülöp Sándorné

Nem

Gál Alex

Igen

Gregus László

Igen

Lengyel Péter

Igen

Simó Károly

Távol

Szűcs Gábor

Igen

Tekauer Norbert

Távol

Tetlák Örs

Igen

T. Mészáros András

Nem