Tisztelt Közgyűlés!
A 2014-2020 programozási időszakban az egyes európai uniós alapokból származó támogatások felhasználásának rendjéről szóló 272/2014. (XI.5.) Korm. rendelet (továbbiakban: Korm. rendelet) 57/A. § (1) és (2) bekezdései szerint, az Integrált Területi Program megvalósítása érdekében, a területi kiválasztási rendszer eljárásrendben meghirdetett felhívásokra benyújtott támogatási kérelem kizárólag akkor támogatható, ha az Irányító Hatóság és a döntés-előkészítő bizottságba delegált tag is támogatja azt. A támogatási kérelmekről a döntés-előkészítő bizottság javaslatát figyelembe véve az Irányító Hatóság vezetője dönt.
A Korm. rendelet 1. mellékletének 44.2 c) alpontja úgy rendelkezik, hogy amennyiben a DEB döntési javaslata a támogatási kérelem elutasítása, úgy a javaslatnak tartalmaznia kell annak részletes indoklását is. Ezen rendelkezésekkel összhangban az RFP HÁT által kiadott, a területi kiválasztási eljárásrend során létrehozott Döntés-előkészítő Bizottság működését szabályozó ügyrend (továbbiakban: DEB Ügyrend) III. 3. pontja alapján az elutasítást javasló DEB tagnak részletesen és szakmailag indokolnia szükséges az elutasító döntési javaslatát.
A VEKOP keretében több, a területi szereplő elutasításával történő DEB döntési javaslat meghozatalára célvizsgálat elrendelésére került sor. A célvizsgálat feladata annak megállapítása volt, hogy a Területi Kiválasztási Rendszer döntéshozatalában résztvevő területi szereplők elutasító döntési javaslatai indoklása eleget tesz-e a Rendelet 1. mellékletének 44.2 c) alpontjában, valamint a DEB Ügyrend III. 3. pontjában foglalt követelményeknek. A célvizsgálat folyamán ellenőrzésre került a TOP és VEKOP keretében megtartott döntés-előkészítő bizottsági ülések során tett valamennyi elutasító döntési javaslat indoklása.
A célvizsgálat megállapította, hogy a vizsgált elutasító indoklások közül számos nem elfogadható, mivel nem felel meg a Rendelet és a DEB Ügyrend által megállapított követelményeknek. Az ellenőrzés fényében kialakított intézkedési javaslatnak megfelelően szükséges a fenti határozat módosítása, melyben a negyedik indok kerül pontosításra:
A Hangok Kertje Nonprofit Kft. által benyújtott „Gyermekellátó kapacitások fejlesztése és bővítése a Hangok Kertje Nonprofit Kft-nél” című projektet vizsgálva a következő megállapítást teszem:
1. Érd Megyei Jogú Város Integrált Településfejlesztési Stratégiájának nem része a projekt.
2. Érd Megyei Jogú Város Integrált Területi Programjának nem része a projekt.
3. A Batthyány 2015-2020 Program - az Érd Megyei Jogú Város Közgyűlése 196/2015. (IX.24.) számú, Érd Megyei Jogú Város szociális intézményrendszere fejlesztési programjáról szóló határozata - nem tartalmazza a projektet.
4. Érd Megyei Jogú Város Integrált Területi Programjában tett indikátorvállalás tekintetében:
- a fejlesztett, 0-3 éves gyermekek elhelyezését biztosító férőhelyek száma Hangok Kertje Nonprofit Kft.: 14 db, míg Érd Megyei Jogú Város Önkormányzata által tett indikátor vállalás összességében: 216 db.
- újonnan létrehozott, 0-3 éves gyermekek elhelyezését biztosító férőhelyek száma Hangok Kertje Nonprofit Kft.: 7 db, míg Érd Megyei Jogú Város Önkormányzata által tett indikátor vállalás: 12 db.
Így megállapítható, hogy az 1. indikátor esetében 202 darabbal, míg a 2. indikátor esetében 5 darabbal kevesebb mértékben járulna hozzá a Hangok Kertje Nonprofit Kft. az indikátorok célértékének teljesítéséhez.
Az Érd Megyei Jogú Város Önkormányzatának Közgyűlése és szervei Szervezeti és Működési Szabályzatáról szóló 31/2014. (XI.26.) önkormányzati rendelet 28. § (2) bekezdése alapján tájékoztatom a T. Közgyűlést, hogy az előterjesztés sürgősségét a támogatási kérelmek mielőbbi elbírálásának szükségessége indokolja.
Kérem a Tisztelt Közgyűlést, hogy az előterjesztést megvitatni és a határozati javaslatot elfogadni szíveskedjen!
Érd, 2017. szeptember 26.
|
T. Mészáros András |
HATÁROZATI JAVASLAT
Érd Megyei Jogú Város Közgyűlése a VEKOP-6.1.1-15-RD2 azonosítószámú „Kisgyermeket nevelő szülők munkavállalási aktivitásának növelése” című pályázati felhívásra benyújtott támogatási kérelmeket az alábbi módon bírálja el:
- VEKOP-6.1.1-15-RD2-2016-00001 „Az érdi Pöttöm Sziget Bölcsőde férőhelybővítése” című pályázatot támogatásra javasolja;
- VEKOP-6.1.1-15-RD2-2016-00002 „Az Érdi Kincses Óvoda és Apró Falva Bölcsőde épületegyüttesének felújítása” című pályázatot támogatásra javasolja;
- VEKOP-6.1.1-15-RD2-2016-00003 „Érd Fenyves-Parkvárosban új óvoda építése” című pályázatot támogatásra javasolja;
- VEKOP-6.1.1-15-RD2-2016-00004 „Gyermekellátó kapacitások fejlesztése és bővítése a Hangok Kertje Nonprofit Kft-nél” című pályázatot támogatásra nem javasolja a következő okokra való tekintettel:
1. Érd Megyei Jogú Város Integrált Településfejlesztési Stratégiájának nem része a projekt;
2. Érd Megyei Jogú Város Integrált Területi Programjának nem része a projekt;
3. A Batthyány 2015-2020 Program - az Érd Megyei Jogú Város Közgyűlése 196/2015. (IX.24.) számú, Érd Megyei Jogú Város szociális intézményrendszere fejlesztési programjának elfogadásáról szóló határozata - nem tartalmazza a projektet;
4. Érd Megyei Jogú Város Integrált Területi Programjában tett indikátorvállalás tekintetében:
1. a fejlesztett, 0-3 éves gyermekek elhelyezését biztosító férőhelyek száma Hangok Kertje Nonprofit Kft.: 14 db, míg Érd Megyei Jogú Város Önkormányzata által tett indikátor vállalás összességében: 216 db.
2. újonnan létrehozott, 0-3 éves gyermekek elhelyezését biztosító férőhelyek száma Hangok Kertje Nonprofit Kft.: 7 db, míg Érd Megyei Jogú Város Önkormányzata által tett indikátor vállalás: 12 db.
Így megállapítható, hogy az 1. indikátor esetében 202 darabbal, míg a 2. indikátor esetében 5 darabbal kevesebb mértékben járulna hozzá a Hangok Kertje Nonprofit Kft. az indikátorok célértékének teljesítéséhez.
A Közgyűlés felhatalmazza az Érd Megyei Jogú Város Közgyűlése által a Döntés-előkészítő Bizottságba delegált tagot a szükséges további intézkedések megtételére.
Határidő: azonnal
Felelős: T. Mészáros András polgármester
A szavazás módja: nyílt szavazás, egyszerű többség szükséges.